دیدار مدیرکل بازرسی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار مدیرکل بازرسی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
شهریور 4, 1399
252 بازدید

دیدار مدیرکل بازرسی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز آقای رازانی مدیرکل بازرسی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفت وگو […]

دیدار مدیرکل بازرسی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز آقای رازانی مدیرکل بازرسی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار رازانی مدیرکل سازمان بازرسی استان لرستان گزارشی از وضعیت بازرسی ادارات استان ارائه نمودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز دردیدار با مدیر کل و جمعی از کارکنان بازرسی کل استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با بیان اینکه امام حسین (ع) فقط شهید مذهب شیعه نیست بلکه شهید اسلام است اظهار داشت: مذاهب شیعه و سنی مدیون امام حسین (ع)هستند،پیامبراکرم(ص) فرمودند: “حسین منی انا من حسین” حسین از من است و من از حسین هستم. به این معنی که استمرار دین پیامبر (ص) به واسطه امام حسین (ع) است زیرا اگر آن امام بزرگوار نبود به دلیل تهاجم فرهنگی و بدعت های آن زمان از اسلام خبری نبود.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی برخواسته از خون به ناحق ریخته امام حسین (ع) است و پایه گذار این نظام شخصی بود که پرتوی از شجاعت جدش در وجودش تابیده بود و با کمک خدا و یاری مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی رسید و ارکان نظام شکل گرفت.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در اصل ۱۷۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی وظایف مهمی بر عهده سازمان بازرسی گذاشته شده است، لازم به ذکر است در سازمانها و ادارات بخش‌های مختلفی مانند: بازرسی اداره، رسیدگی به شکایات، نظارت و ارزیابی و… وجود دارد که این ها در کنار سازمان بازرسی می توانند هم افزایی مفیدی با یکدیگر داشته باشند، بنابراین در جمهوری اسلامی با وجود سازمان هایی که نام برده شد از جهت ساختاری چیزی کم ندارد ولی با این وجود تخلفاتی باحجم زیادی رخ می دهد که اگر این سازمان به وظایف خود عمل نمایند این چنین اتفاقات تلخی رخ نمی دهد. در همین راستا نیازمند کارهای علمی ،پژوهشی و استفاده از تجربه گذشتگان داریم که منافذ فساد را مسدود کنیم.

وی بیان کرد:با رویکرد بسیار خوب رئیس قوه قضائیه می توان با یک کار جهادی ،علمی و مدیریت جهادی به معنی استفاده از همه امکانات به نحوی کارآمد برای رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی عمل کرد تا منافذ فساد بسته شود به این ترتیب می توان با اجرای قوانین و مقررات به نحوی مفید و سازنده و کارآمد سلامت نظام اداری را حفظ و ارتقا بخشید.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: متاسفانه در استان منابعی داریم که در جای صحیح استفاده نشده، کارخانه هایی داریم که اعتبار یورو، دلار و میلیاردی تومان گرفته اند ولی تعطیل هستند که اگر هوشیارانه تر عمل می شد به این وضعیت دچار نمی شدیم .

وی تصریح کرد: سازمان بازرسی در راستای نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاههای اداری و لزوم مقابله با فساد با هدف رسیدگی به نارسایی ها ،تخلفات مالی و اداری ،سوء جریانات و نقض قوانین در ادارات دولتی تشکیل شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مردم از تبعیض در جذب نیرو ناراحت هستند خاطر نشان کرد: سازمان بازرسی باید بر جذب نیرو در ادارت نظارت کند که چنانچه نظارت مستمر بر ادارات وجود داشته باشه مردم شاهد تبعیض در استخدام ها نیستند.

وی اظهارداشت : متاسفانه گاهی در برخی ادارات افرادی به عنوان مسئول بازرسی مشغول کار می شوند که خودشان نیازمند بازرس هستند برهمین اساس انتظار داریم در سازمان بازرسی استان با مدیریت جهادی،تدبیر ،علم و درایت ،همت و کار مضاعف وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهد.البته اقتدار به معنای اعمال قانون با قاطعیت در برابر متخلفین و تشویق کارگزاران جهادی و کوشا و موفق در انجام وظایف از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: نظارت دقیق بر هزینه های غیر ضروری در وضعیت جامعه امروز، از وظایف دیگر سازمان بازرسی است که در اعتماد سازی مردم نقش ارزنده ای دارد.

همچنین در پایان این دیدار حجت الاسلام شاهرخی برای رییس جدید سازمان بازرسی استان آرزوی موفقیت کرد.