دیدار مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان به همراه جمعی از بانوان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت روز زن

دیدار مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان به همراه جمعی از بانوان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت روز زن
بهمن 14, 1399
409 بازدید

دیدار مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان به همراه جمعی از بانوان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت روز زن ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز چهاردهم بهمن ماه ۹۹، پرویزپور مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان به همراه جمعی از بانوان شهرستان خرم آباد به […]

دیدار مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان به همراه جمعی از بانوان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت روز زن

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز چهاردهم بهمن ماه ۹۹، پرویزپور مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان به همراه جمعی از بانوان شهرستان خرم آباد به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو نمودند.

#خبرتکمیلی

✅ نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مدیر کل امور بانوان استانداری و جمعی از بانوان استان ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و دهه فجر اظهار داشت:دهه فجر انقلاب اسلامی برای همه ما یادآور روزهایی است که بانوان و مادران با شجاعت،ایثار و رشادت صحنه هایی را رقم زدند که نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ بود.

?وی افزود: تفاوت نگاه به زن در اسلام که گرفته از آموزه های الهی با جاهلیت بسیارمتفاوت است و همچنین تفاوت این نگاه در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بسیار مشهود است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه فعالیت های اجتماعی زنان در صدر اسلام و همکاری و همراهی که در پیشبرد دین داشتند بیانگر جایگاه حقیقی و تاثیر گذار بانوان در درون خانواده و اجتماع است عنوان کرد: در عصر حاضر نظام سلطه فرهنگ نگاه هوس آلود به زن را ترویج می دهد و براساس این دیدگاه زن موجودی است که باید پر کننده وقت دیگران باشد، متاسفانه در کشور ما نیز هم افرادی تحت عنوان تساوی حقوق زن و مرد این چنین نگاهی را تبلیغ می کنند.

?وی بیان کرد: نگاه به زن به عنوان یک موجود ضعیف که تاب آوری و قدرت ندارد و نمی توانند درصحنه های مختلف انجام وظیفه کند یک نگاه تفریطی به زنان است ولی آنچه اسلام به ما معرفی می کند این است که ایجاد نسل ها بدون مشارکت زن و مرد امکان ندارد.

?حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: اینکه اشتغال و فعالیت های اقتصادی را منحصر به مردان و یا زنان بدانیم ایجاد لغزش می کند و گاهی همچین نگاهی سبب ایجاد آسیب های اجتماعی و جدال های درون خانوادگی می شود.

?وی تصریح کرد: خوشبختانه در ارتباط با نگاه به بانوان در جمهوری اسلامی حرکت رو به جلو داشته ایم ولی همین حرکت نیز ممکن است تند یا کند بوده است ولی در مجموع حرکتی امید بخش است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: باید به نقش بانوان به عنوان مادر در درون خانواده که کانون مهر،محبت و عطوفت است و همچنین نقش آنها در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی سازنده و قابل قبول است البته باید نسبت به بانوانی که سرپرست خانوار هستند و در مسیر حرکت اجتماع دچار آسیب شدند جهت رفع این آسیب ها تلاش کنیم.

?وی اظهار داشت: در استان لرستان بیش از ۴۰ منطقه آسیب پذیر با جمعیت بالغ بر ۲۰۰ هزارنفر وجود دارد که در این مناطق بانوان و دختران بیشتر در معرض آسیب هستند در همین راستا امور بانوان و دستگاههای مرتبط باید تلاش کنند که بانوان و دختران مناطق حاشیه ای شهر دچار آسیب نشوند چرا که هزینه پیشگیری بسیار کمتر از رفع آسیب است.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: امور بانوان استان می تواند با همفکری با بانوان استان و کمک گرفتن از موسسات علمی و اقتصادی از آسیب های اجتماعی که زنان و دختران مناطق حاشیه نشین استان را تهدید می کند جلوگیری کنند.

99/11/14

#امور_بانوان_استانداری_لرستان

#بانوان_مناسبت_روز_زن

#روز_زن

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان_و_امام_جمعه_خرم آباد

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#حجت_الاسلام_و_المسلمین_سید_احمد_رضا_شاهرخی_نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#سید_احمد_رضا_شاهرخی  #احمد_رضا_شاهرخی#شاهرخی

برچسب‌ها:,