دیدار مدیرکل، معاونین و جمعی از کارمندان امور مالیاتی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد

دیدار مدیرکل، معاونین و جمعی از کارمندان امور مالیاتی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد
تیر 26, 1400
225 بازدید

به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی امروز ۲۳ تیر ماه مدیر، معاونین و جمعی از کارکنان اداره کل امورمالیاتی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتکو کردند. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مدیرکل و […]

به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی امروز ۲۳ تیر ماه مدیر، معاونین و جمعی از کارکنان اداره کل امورمالیاتی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتکو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با مدیرکل و معاونان امور مالیاتی استان لرستان با بیان اینکه مالیات در طول تاریخ یکی از منابع اداره حکومت‌ها بوده است اظهار داشت: پرداخت مالیات نقش مهمی در پیشرفت و رشد اقتصادی کشورها به ویژه در اقتصاد کشور ما که براساس اسناد بالا دستی بر منابع پایدار تاکید شده است مالیات می‌تواند یکی از اصول اساسی اقتصاد مقاومتی باشد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی با التهاب و فراز و فرودهایی که در اقتصاد جهانی ایجاد می‌شود سبب می‌شود اقتصاد دچار آسیب نشود در همین راستا مالیات می‌تواند یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی باشد که بر اثر تکانه‌ها و لرزهای جهانی مانع از آسیب به اقتصاد کشورها شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: با بهره‌گیری از هیئت‌های اندیشه ورز، تدبر و استفاده از تجربه کشورهای دیگر همزمان با اقتضائات زمان مردم را جهت پرداخت مالیات به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی ترغیب کنیم و مشاهده کنند مالیات آنها در اقتصاد کشور چه تاثیر مثبتی دارند و همچنین شاهد عدم تبعیض در اخذ مالیات باشند.

وی بیان کرد: اینکه مردم مشاهده کنند راه‌های فرار مالیاتی مسدود شده در پرداخت مالیات رغبت بیشتری دارند البته این امر نیازمند همکاری دستگاه‌های دیگر است که بازار و کشور را به گونه‌ای اداره کنند که راه‌های اقتصاد زیرزمینی را برای افرادی که به دنبال سودجویی هستند مسدود و همه چیز شفاف و روشن باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: به طور یقین تدوین یک برنامه یک ساله و یا چند ساله که در برنامه ششم توسعه است می‌تواند در بحث پرداخت مالیات راهگشا باشد البته در مقایسه با گذشته در راستای مدرن سازی اخذ مالیات انجام گرفته است.

وی با اشاره به مالیات در بخش مسکن تصریح کرد: قابل قبول نیست در سراسر کشور بیش از ۲ میلیون خانه خالی باشد و تنها برای سودجویی و نفع شخصی است ولی چنانچه اخذ مالیات از خانه‌های خالی به سرعت انجام شود به طور یقین می‌تواند در رشد و توسعه اقتصاد کشور بسیار موثر باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه امور مالیاتی در پرداخت حقوق کارکنان دولت و سفره‌های معیشتی مردم دخیل است خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود که فعالان اقتصادی که درآمد شان از استان است ولی مالیاتشان را در استان‌های دیگر پرداخت می‌کنند مورد شناسایی و بررسی قرار گیرد در همین راستا نوع برخورد و تعامل کارکنان دستگاه‌ هایی که با تولید کنندگان و فعالان اقتصادی کشور برخورد دارند بسیار موثر است.

وی اظهار داشت: تقدیر از مودیان نمونه که بدون منت مالیات خود را پرداخت می‌کنند حتما باید در دستور کار سازمان امور مالیاتی استان قرار گیرد.

1400/4/23