دیدار فرمانده مرزبانی ناجا کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار فرمانده مرزبانی ناجا کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
تیر 12, 1400
513 بازدید

سردار گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا کشور به همراه حجت الاسلام و المسلمین موسوی رئیس عقیدتی و سیاسی مرزبانی ناجا کشور و سردار الهی فرمانده انتظامی استان لرستان با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند. حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی […]

سردار گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا کشور به همراه حجت الاسلام و المسلمین موسوی رئیس عقیدتی و سیاسی مرزبانی ناجا کشور و سردار الهی فرمانده انتظامی استان لرستان با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا کشور با بیان اینکه کار مرزبانی ادامه راه رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است اظهار داشت: زاگرس نشینان و فرزندان لرستانی در هر کجا حضور داشته به عنوان افراد متدین، انقلابی، شجاع و دلاور شناخته می‌شوند و همه ما موظف هستیم این پیشینه را حفظ کنیم.

وی افزود: قرن چهاردهم را در شرایطی شروع کردیم که مملکت ما در دست انگلیس و آمریکا بود و با استبداد و استعمار همراه بود و یکی از ماموریت‌های رضا خان عشایر، طوایف و سادات لرستان را تبعید کرد ولی قرن پانزدهم را با انتخابات که همان مردم سالاری دینی بود شروع کردیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: آگاهی بخشی و بصیرت بخشی نیروهای مرزبانی و همچنین تحول ساختاری نشان دهنده هوشمندی مقام معظم رهبری و فرماندهان ستاد مشترک است زیرا به روزرسانی مرزبانی‌ها بسیار اقدام مهم و خوبی است.

وی بیان کرد: اینکه دشمن قبل از اینکه وارد مرزها شود توسط نیروهای مرزبانی‌ رصد می شوندودرصورت لزوم اقدامات پیشگیری درموردشان صورت می پذیرد که این نشان دهنده ایمان بالا، معرفت ، عشق و علاقه به انجام مأموریت است که نتیجه آن اطاعت درراه سربلندی اسلام ،مردم ،وحفظ مرز وبوم است ماموریت یگان‌های رزمی است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: حفظ اقتدار نظام اسلامی با وجود مرزهای خشکی و آبی فراوان و داشتن ۱۵ کشور همسایه سبب تحیر دیگران شده که مجموعه نظام اسلامی چگونه در میان این همه بلایا و حوادث توانسته خودش را حفظ کند و همچنین سردرگم شکل ساختار نیروهای نظامی ایران هستند و برایشان سوال است که چگونه ارتش و سپاه و سایر نیروهای نظامی می‌توانند بدون هیچ تنشی در کنار هم همچون پیکره یک انسان و با هم هماهنگ هستند

وی با بیان اینکه استان لرستان در طول ۴۰ سال اخیر دچار مشکلات و آسیب‌هایی شده و ما در گام دوم انقلاب اسلامی باید دقت کنیم که چنین آسیب‌هایی تکرار نشود تصریح کرد: در حقیقت شروع کار دولت سیزدهم آغازی برای جبهه انقلاب است که همه کسانی که بر سر کار می‌آیند باید خودشان را وقف خدمت به مردم کنند و به دنبال نفع خودشان نباشند، زیرا فرصت آزمون و خطا دیگر نداریم و وقف به خدمت به این معناست که دیگر خود نفعی نبرده بلکه مردم باید ببرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: غیر قابل قبول است که استان لرستان بیش از ۴۰ منطقه حاشیه نشین داشته باشدکه محلی برای خرید و فروش سلاح، مواد مخدر و فقر و تنگدستی باشد و یا اینکه از ۵۰۰ هزار خانواده لرستانی ۱۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد باشند.

وی با بیان اینکه امنیت مردم قابل خدشه نیست اظهار داشت: نیروی انتظامی باید با اقتدار اعمال قانون کند زیرا نمی‌شود با امنیت مردم سست برخورد کرد البته دولت نیز باید اعتبارات لازم را در اختیار نیروی انتظامی و مرزبانان قرار بدهد.

1400/4/10