دیدار فرمانده بسیج دانشجویی استان لرستان به همراه مسئولین بسیج دانشجویی شهرستان های استان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار فرمانده بسیج دانشجویی استان لرستان به همراه مسئولین بسیج دانشجویی شهرستان های استان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
دی 3, 1399
286 بازدید

  ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، بیست و ششم آذر ماه، آقای شرفی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان به همراه مسئولین بسیج دانشجویی شهرستان های استان با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند. […]

 

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، بیست و ششم آذر ماه، آقای شرفی فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان به همراه مسئولین بسیج دانشجویی شهرستان های استان با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند.

?در ادامه ی ديدار اعضای حاضر به بیان دیدگاه ها و ظرفیت های جنبش دانشجویی پرداختند.

نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی  در دیدار با رئیس بسیج دانشجویی و جمعی از دانشجویان استان لرستان با بیان اینکه دانشجو،استاد و دانشگاه در پیشینه یک قرن اخیر جز ارکان مهم و تاریخ ساز کشور هستند اظهارداشت:حفظ روحیه امیدواری و نشاط در میان دانشجویان در رویدادهای یک سال اخیر در سطح استان و کشور بسیار نمایان است.

?وی افزود:آرمان خواهی و مسائلی که دانشجویان دنبال می کنند با تضارب آرا میسیر است و باید به گونه ای باشد که به جدال و هدر رفتن نیروها منجر نشود چرا که تضارب آرا و اختلاف سلیقه ها در دانشگاهها امری روشن و شفاف است اما این اختلاف سلیقه ها باید به گونه ای باشد که انرژی ما را در مقابل دشمن تضعیف نکند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پیشرفت کشور باید از درون دانشگاه رقم بخورد عنوان کرد: دانشگاهها باید به گونه ای باشند که اگر یک هفته دانشگاهها تعطیل باشند آثاراین تعطیلی را در زندگی مردم آشکار باشد و نشان بدهد که دانشگاهها با زندگی مردم گره خورده است.

?وی بیان کرد: با توجه به وجود مناطق حاشیه نشین در سطح استان دانشگاهها می توانند با ورود به این مناطق آسیب های اجتماعی را شناسایی و راهکار حل این مشکلات را پیدا کنند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری علی رغم نقص و کاستی هایی که در امور کشور وجود دارد ولی تعامل ایشان را با دستگاه دولت ،قوه قضاییه و مجلس مشاهده می کنیم ما نیز موظف به دنبال کردن راه و روش ایشان هستیم .

?وی اظهار داشت: طی جلساتی با نمایندگان استان خواستار تغییر راه و روش های گذشته شده ایم و تذکر داده ایم اگر قرار است جابجایی هایی در استان باشد باید نسبت افراد با جمهوری اسلامی مد نظر باشد.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود:اخیرا در کانالی با عضویت استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت انتقال مسائل و مشکلات بیان کرده ام سرکشی از روستاها ی محروم ، واحدهای تولیدی و همچنین سخنرانی در صحن علنی مجلس خوب است ولی هر کاری سر جای خودش پبگیری شود و خسارات سیل که دو بار در یک سال اتفاق افتاد و تعیین ردیف بودجه برای جبران این خسارات کار بسیار مهمی است.

? نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد : همچنین با توجه به صحبت های رئیس سازمان جهاد کشاورزی از صد درصد اعتباری که مقرر شد به خسارات ناشی از سیل در حوزه جهاد کشاورزی پرداخت شود تنها ۷ درصد پرداخت شده، باید توجه کنید که این میزان اختلاف چقدر است ،یکی از علت های آن نداشتن ردیف بودجه است .

?وی بیان کرد:اگرچه ممکن است لحاظ ردیف بودجه برای سیل کار دشواری باشد ولی با کمک نمایندگان خوزستان و گلستان این امر امکان پذیر است حتی اگر موفق نشوید با اصرار و پیگیری می توان قول بیشتری از دولت برای بودجه های متمرکز و در اختیار وزارت خانه ها گرفته شود.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت:بنیاد مستضعفان که اکنون در سه نقطه محروم استان ورود کرده اند و چندین میلیارد برای احداث پل در منطقه از استان هزینه کند مشروط بر اینکه استان سهمی نیز پرداخت کند ولی استان هیچ گونه اقدامی نمی کند و می گویند پول نداریم این در حالی است که این منطقه ده ها هکتار زمین کشاورزی و بیش از ده هزار گوسفند وجود دارد در همین راستا مصاحبه رئیس سازمان جهاد کشاورزی که مشت نمونه خروار است و به طور یقین مدیران حوزه های دیگر نیز چنین گفته هایی دارند و همچنین عدم هم کاری استان با بنیاد مستضعفان نشان دهنده این است که مدیران اجرایی و نمایندگان استان نیازمند پیگیری اولویت ها و انتقال آمار و اطلاعات بیشتری به یکدیگر هستند.

?وی تصریح کرد:در استان سعی کرده ایم بدون تعارف با مسئولان استان و کشور وارد گفت و گو شویم در همین راستا انتظار داریم دانشجویان با نوشتن مقاله و گفتگو و تحلیل درست مسائل استان را تحلیل و نظرات خود را به نمایندگان انتقال بدهند .

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ما موظف به حمایت از کارهای علمی دانشجویان هستیم خاطر نشان کرد: دانشجویان می توانند طرح های پژوهشی مورد نیاز خود را ارائه بدهند تا منجر به قرارداد شود و برای مزیت های استان طرح توجیهی نوشته شود.

99/9/26


? پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

?کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

?کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

برچسب‌ها: