دیدار رییس قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر(عج) استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار رییس قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر(عج) استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
آبان 26, 1400
176 بازدید

جناب آقای بهاروند رییس قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر (عج) استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با رییس قرار گاه فرهنگی صاحب الامر با بیان اینکه انقلاب اسلامی […]

جناب آقای بهاروند رییس قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر (عج) استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با رییس قرار گاه فرهنگی صاحب الامر با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و فرهنگی است، اظهار داشت: عصاره این انقلاب فرهنگی و دینی تعلیم و تربیت مبتنی بر آموزه های اسلامی است و نظام اسلامی که می خواهد به سوی تمدن اسلامی حرکت کند پایه های آن تربیت جوان، مومن، انقلابی، پای کار، معنویت گرا ، اخلاق مدار و عدالت خواه است.

وی افزود: اگر نظام اسلامی بخواهد آرمان ها و ارزش های اسلامی، انسانی و اخلاقی را دنبال کند ولی مردم چیز دیگری بخواهند و تعلیم و تربیت به سمت و سویی برود که خواسته‌های مردم چیزهای دیگری باشد این دو از یکدیگر فاصله می‌گیرند و این فاصله را دشمن پر می‌کند در این صورت رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی محقق نمی‌شود.

 نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: اگر عدالت خواهان، عدالت خواهی شان بر پایه ایمان، انقلابی گری، معنویت گرایی و اخلاق مداری باشد به طور یقین عدالت‌خواهی از مسیر خود منحرف نمی‌شود و عدالت خواهان نخواهند گذاشت حاکمان نیز از مسیر خودشان منحرف شوند.

وی بیان کرد: اگر جوانان مومن و عدالت خواه پای کار نباشند همچون شب، فرصت تخلف برای متخلفان فراهم است ولی اگر جوانان مومن، انقلابی پایه کار، معنویت گرا و عدالت خواه در عرصه باشند مثل روز است و متخلفان متوجه می‌شوند که تخلف هزینه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: مبحث تعلیم، تربیت و جبهه فرهنگی انقلاب باید در صدر کارهای ما باشد زیرا دشمن تجربه کرده است جنگ نظامی هزینه دارد ولی جنگ فرهنگی با ایجاد فاصله بین مردم و نظام با ترویج بی بند و باری، فساد و اختلاف هزینه‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه ما نیازمند توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی هستیم تصریح کرد: باید جهت مقابله با جنگ فرهنگی دشمن شفاف با یکدیگر گفت‌و گو کنیم، یکی از نکات مد نظر بنده طی این دوسال این است که گروه های جهادی، انقلابی و فرهنگی که در حال فعالیت در این عرصه هستند یکدیگر را پیدا کنند ولی تاکنون این اقدام در استان انجام نشده و این یک خلاء است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن قدردانی از میثم کشکولی دبیرسابق قرارگاه فرهنگی، اجتماعی صاحب الامر«عج»در لرستان خاطرنشان کرد: انتظار بنده این است قرارگاه فرهنگی اجتماعی خاتم الاوصیاء در استان خودش را آشکارتر کند و خودش داوطلب شود با گروه های جهادی دست به دست هم بدهند، اینگونه نباشیم هاله ای دور خودمان قرار بدهیم و بقیه جوان ها را نبینیم البته خطاب بنده به همه گروه‌های جهادی استان است .

وی اظهارداشت: انتظار بنده این است رویکرد جدید قرارگاه فرهنگی اجتماعی صاحب الامر(عج) این باشد که طی جلسه ای از مسئولان همه گروه های جهادی دعوت کند تا حرف های همدیگر را بشنوند زیرا گاهی مطلع می شویم قرارگاه در محله ای فعالیت دارد ولی با مسجد و کانون فرهنگی هنری ارتباطی با هم ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: گروه های جهادی استان باید در یک جلسه دور هم جمع شوند و کار مشترک و فعالیت های فرهنگی با یکدیگر تعریف کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: بنده بارها در نماز جمعه از فرهیختگان، برجستگان، اهل قلم، خبرگزاری ها و رسانه ها خواسته ام بنویسند که این شیوه اداره در استان چه آسیب ها و مزیت هایی برای استان در پی داشته است ولی هیچ قرارگاه و گروه جهادی به ما جوابی ندادند.

وی بیان کرد: اولین درخواست بنده این است گروه های جهادی، انقلابی و قرارگاه های فرهنگی یکدیگر را پیدا کنند و قرارگاه صاحب الامر(عج) در این مسیر پیش قدم باشد و هماهنگی های لازم را با بخش هایی که کار مرتبط دارند انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در استان گفتمان عدالت خواهی به نقطه مطلوب خودش رسیده ولی ازقرارگاههای فرهنگی وجهادی انتظار بیشتری می رود که این گفتمان را تقویت و اطلاع رسانی کنندبگویمد وبنویسندوتحلیل ارايه بدهند.البته همه اینها مبتنی بر رعایت قانون واخلاقی اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: با اجرای صحیح گفتمان عدالت خواهی در استان باید اشخاص یا افرادی هم که راه و روش دیگری برای مطالبه‌گری پیش گرفته اند نیز به این مسیر صحیح بپیوندند.

1400/8/24