دیدار رئیس شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار رئیس شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
مهر 25, 1399
198 بازدید

  ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز، بیست و سوم مهر ماه، جناب آقای براتی رئیس شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و آقای فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه […]

 

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز، بیست و سوم مهر ماه، جناب آقای براتی رئیس شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و آقای فتایی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان دیدار و گفتگو کردند.

✅ نماینده ولی فقیه در لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی با بیان اینکه مردم استان لرستان با خصوصیت ولایت مداری و حب اهل بیت (ع) شناخته شده اند اظهار داشت: به طور یقین در بروز خصلت های ولایت مداری و حب اهل بیت (ع) مساجد نقش بسیار مهمی داشته است.

?وی افزود: رشد اقتصادی بدون ارتقا فرهنگی حاصل نمی شود و فرهنگ بومی ایران اسلامی به گونه ای است که رشد اقتصادی و فرهنگی با هم تنیده شده است ولی چنانچه رشد اقتصادی بدون رشد فرهنگی ارتقا بگیرد به این معنی است که روحانیون در زمینه ارتقا فرهنگی کاری نکرده اند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد : ارتقا فرهنگی باید از مساجد شروع و به نماز جمعه به عنوان قرارگاه ایمان،اخلاق،تقوا،بصیریت و مظهر عزم علمی است که این امر با برنامه ریزی،تحقیق و پژوهش با مدیریت جهادی و کار شبانه روزی امکان پذیر است.

?وی بیان کرد: استان لرستان قبل و بعد از انقلاب به عنوان پادگان نظامی جمهوری اسلامی بوده و از صبحدم انقلاب در مبارزه با شورش های ضد انقلاب که در بسیاری از استان ها شکل گرفت امنیت استان تامین شده و همچنین در دفاع مقدس از جمعیت یک میلیونی استان شش هزار و سیصد شهید تقدیم انقلاب کرده است .

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در استان لرستان در طول تاریخ رویش های بسیار خوبی از جوانان انقلابی داریم که گاهی با دست خالی و پول جیب خودشان امور مساجد را می چرخانند. که برای رسیدن به قله های موفقیت باید برنامه های اساسی برای مساجد داشته باشیم.

?وی تصریح کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری ،عدم رونق کسب و کار و آسیب های اجتماعی در استان لرستان چهل و هشت منطقه حاشیه نشین با دویست و چهل و هشت هزار نفر جمعیت داریم که حدود یک ششم جمعیت استان است در همین راستا جهت کاهش آسیب های اجتماعی این مناطق باید کانون مساجد پای کار بیایند در همین راستا کانون مساجد استان نیازمند توجه بیشتری هستند .

?نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: هزینه ای که برای مساجد شود سرمایه گذاری است چرا که بقای نظام جمهوری اسلامی در سایه تعلیم و تربیت است و اگر خروجی نوجوانان و جوانان نسبت به تعلیم و تربیت اسلامی زاویه دار شود به طور یقین با مشکل روبرو می شویم که در همین راستا مساجد برای تربیت جوانان انقلابی بسیار موثر است .