دیدار رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

دیدار رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با نماینده ولی فقیه در استان لرستان
مهر 30, 1399
365 بازدید

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان صبح امروز  آقای یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند. ✅ حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و […]

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان صبح امروز  آقای یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دیدار و گفتگو کردند.

✅ حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد امروز چهارشنبه، ۳۰ مهرماه، در دیدار با یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور، اظهار کرد: مداحان باید به جنبه‌های منطقی و استدلالی و در عین حال جنبه‌های عاطفی و احساسی که بر روح، دل و جان انسان می‌نشیند، توجه داشته باشند.

?وی با اشاره به این‌که مداحان در قالب اشعار موزون، شعر و صدای خوشی که دارند هنر خود را ارائه می‌دهند و همین عامل باعث شده مداحان در ترویج فرهنگ دینی از جایگاه ویژه و ارزشمندی برخوردار باشند، عنوان کرد: در جذب جوانان به‌سمت مفاهیم معنوی و دینی کار مداحان با ارزش است و ما در دفاع مقدس مشاهده کردیم که مداحان از طریق بیان اشعار پُرمعنا و تاثیرگذاری با صدای خوش جوانان را به‌سمت ایثار و از خود گذشتگی سوق می دادند.

?شاهرخی با بیان این‌که لازم است مداحان در رویدادهایی که به وجود می‌آید اشعار نو و به‌روز داشته باشند و آن‌ها را با حوادث روز تطبیق بدهند، ادامه داد: آشنایی مردم و خانواده‌های ما با سبک زندگی علوی، اهل‌بیت(ع) و راه و روش و منش اهل‌بیت(ع) نیاز جامعه امروز ماست و مداحان می‌توانند این مفاهیم معنوی را با صدای دلنشین خود بیان کنند. همچنین مداحان در خصوص آشنایی مردم نسبت به دشمنان انقلاب، ملت و کشور می‌توانند نقش تأثیرگذاری داشته باشند و عمق دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی را به مردم معرفی کنند.

?نماینده ولی‎فقیه در لرستان تصریح کرد: مداحان در ترویج و گسترش فرهنگ دینی، جذب جوانان، ترغیب جوانان به‌سمت مفاهیم معنوی و دشمن‌شناسی و معرفی زندگی اهل‌بیت(ع) عصمت و طهارت نقش کم‌نظیری دارند، شعر یک رسانه تأثیرگذار است و اگر تأثیرش از رسانه‌های غیرشعری بیشتر نباشد کمتر هم نیست.

?شاهرخی افزود: با توجه به اینکه شعر یک رسانه تأثیرگذار است که استفاده از آن توسط مداح مسئولیت‌آور است و مسئولیتش این است که ارشاد و هدایت را برعهده مداح می‌گذارد و به همین خاطر آن فضا و جایگاهایی که برای مداح فراهم است برای شاعر و نویسنده فراهم نیست، بنابراین مداحان رسالت سنگینی را در زمینه ارشاد و هدایت برعهده دارند و مداحان در این زمینه خوب عمل کرده اند.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌ که آسیب‌شناسی‌ های لازم در هیئت‌ها و مداحان باید انجام شود، بیان کرد: وجود آسیب‌ها یک امر طبیعی است، در درون هر فعالیتی ممکن است آسیب‌هایی شکل بگیرد که تا حدی طبیعی است اما باید تلاش کرد که این آسیب‌ها غیرطبیعی نباشد، یک‌سری آسیب‌ها از روی غفلت و برخی از روی عمد اتفاق می‌افتد و مداحی را به‌سمت کاسبی می‌برد و آن حُرمتی که جوانان نسبت به جامعه مداحان دارند شکسته می شود، البته به این معنا نیست که به مسائل مادی بی‌توجه باشند اما این‌که سکویی برای رسیدن به تجارت و منافع مادی باشد قابل پذیرش نیست.

?وی با بیان این‌که مداحان باید دقت کنند بهترین بهره‌برداری را از حضور مخاطبان داشته باشند و شور و شعور را با هم داشته باشند چراکه اگر شعور و آگاهی بیاید همان چیزی که مداح دنبال آن‌ است محقق می‌شود، گفت: کاری که مداحان باید انجام بدهند این است که در جلساتشان شور و شعور توأمان وجود داشته باشد، البته تا به حال چنین بوده ولی باید دقت نظر بیشتری اعمال می گردد.