دیدار جانشین و رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه لرستان

دیدار جانشین و رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه لرستان
تیر 30, 1399
234 بازدید

دیدار جانشین و رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه لرستان به گزاش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در دیدار با امیر محمد فهمیده قاسم‌زاده جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور و همچنین امیر تقی […]

دیدار جانشین و رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه لرستان

به گزاش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در دیدار با امیر محمد فهمیده قاسم‌زاده جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور و همچنین امیر تقی پور که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با بیان اینکه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) را باید ما حافظ آثار و ارزش هایی بدانیم که در روز عاشورا اتفاق افتاد اظهار داشت : حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) به ما یاد دادند که باید حافظ ارزش های جهادی باشیم که در طول تاریخ نیازمند آنها خواهیم بود .

وی افزود: بر اساس آیه قرآن شهدا مردم را صدا می زنند برخی این صدا را می شنوند و برخی دیگر نمی شنوند، یادگارها ،موزه های دفاع مقدس و آثار شهدا، صدا را در گوش افرادی که صدای آنها را می شنوند، طنین انداز و تاکید می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: شهدا مردم را صدا می زنند و می گویند از گذشته پشیمان نشوید و از آینده نترسید و راه شهدا را ادامه بدهید همانگونه که در جنگ گاهی گره هایی در کار می افتاد ولی با دعا و مناجات شهدا این گره ها باز می شدند .

وی بیان کرد: مجموعه حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس با حفظ آثار شهدا صدای آنها را در جامعه طنین انداز می کنند این در حالی است که شهدا نیازمند طنین انداز شدن صدایشان ندارند بلکه ما در جهت حیات فرهنگی به صدای شهدا نیاز داریم.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از لرستان به عنوان مرکز تدین و انقلابی گری یاد می کنند گفت: در استان لرستان می توان با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و بسیجی و همچنین چهره های فرهیخته علمی و فرهنگی که در تمام زمینه ها حضور دارند و همچنین نیروهای مسلح که در حفظ آثار شهدا می تواند بسیار موثر باشند استفاده کرد.

وی تصریح کرد: طی چندین جلسه، با مدیران سازمان برنامه ریزی و بودجه استان در حال استخراج بودجه فرهنگی دستگاهها هستیم و مدیران استان باید سعی کنند علاوه بر بودجه های استانی از بودجه های ملی سهم دریافت کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: جهت تکمیل باغ موزه دفاع مقدس باید تلاش شود و از ردیف بودجه ملی گرفته شود و از ظرفیت ۹ نماینده محترم مجلس شورای اسلامی استان در این رابطه بهره گرفت .

وی اظهار داشت: جهت معرفی بنیاد حفظ آثار به نسل امروز و شهرستان های استان، باید نشستهایی با جوانان و به عرصه آوردن گروههای انقلابی ،جهادی و همچنین تشکل های اسلامی در سراسر استان برگزار شود،تربیت روایان دفاع مقدس باید در اولویت کار بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و همچنین بهره گرفتن از ظرفیت پیشکسوتان جهاد و ایثار و دفاع مقدس بسیار مفید و کارساز خواهد بود.