دیدار استاندار لرستان به همراه معاونین با نماینده ولی فقیه

دیدار استاندار لرستان به همراه معاونین با نماینده ولی فقیه
شهریور 2, 1399
328 بازدید

دیدار استاندار لرستان به همراه معاونین با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت آغاز هفته دولت به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز دوم شهریور ماه، به مناسبت آغاز هفته دولت و نکوداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر دکتر سید موسی خادمی استاندار استان لرستان […]

دیدار استاندار لرستان به همراه معاونین با نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مناسبت آغاز هفته دولت

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز دوم شهریور ماه، به مناسبت آغاز هفته دولت و نکوداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر دکتر سید موسی خادمی استاندار استان لرستان به همراه معاونین با حضور در دفتر امام جمعه خرم آباد با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد دیدار و گفتگو نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در دیدار با استاندار و جمعی از معاونان استانداری لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته دولت برگزار شد با بیان اینکه در جمهوری اسلامی زندگی همیشه در حال حرکت است اظهار داشت: در سراسر کشور به صورت روزانه طرح هایی در حال افتتاح است که نشان دهنده این است که مجموعه ای که در نظام اسلامی در سایه نیروی انسانی در حال خدمات رسانی هستند و این خدمات شگفت انگیز جمهوری اسلامی قابل تقدیر است .

وی افزود: با توجه به اینکه در ماههای پایانی دولت هستیم هفته دولت امسال در واقع هفته ارزیابی عملکرد یکساله است و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده که در یکسال باقی مانده دولت که زمان کمی نیست باید طرح ها و مسائل مهم استان اولویت بندی و پیگیری شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه کلید قفل اشتغال تولید است عنوان کرد: در حال حاضر مسئله اصلی کشور بحث اقتصاد فرهنگ است و همچنین طبقات ضعیف جامعه دارای مشکلاتی هستند که راه علاج آن تولید و اشتغال است که با برنامه و عمل جهادی می توان قفل اشتغال کشور را باز کرد

وی با بیان اینکه علاوه بر درآمد حاصل از نفت می شود با برخی فعالیت های اقتصادی بخش های دیگر اقتصاد را به تحرک وادار کنیم بیان کرد: در استان لرستان ظرفیت های بسیار خوبی برای جهش تولید و باز کردن قفل اشتغال استان وجود دارد در همین راستا در بخش مسکن،کشاورزی و استفاده از نیروهای جوان را می توانستیم به عنوان ظرفیت برای باز کردن قفل اشتغال استان باز کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در یکسال باقی مانده دولت که فرصت طلایی است می توان با یک تیم توانا و چابک و نیروهای جدید اقدامات بسیار خوبی انجام داده شود و تمام افرادی که در این زمینه ورود پیدا می کنند رزمندگان جنگ اقتصادی هستند چراکه در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی به فرماندهی رئیس خزانه داری آمریکا است.

وی تصریح کرد: نگاه ویژه به بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی می تواند سبب تحرک و تحول در اقتصاد کشورو استان لرستان شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به مولفه های نامگذاری سالها به عنوان جهش تولید و رونق تولید خاطر نشان کرد:نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده و پای کار ،سرمایه ،فناوری و مدیریت اقتصادی ازجمله مهمترین مولفه های نامگذاری سالهای اخیر به عنوان جهش تولید و رونق تولید است.

وی اظهار داشت: در مدیریت اقتصادی باید با دقت ،حساسیت و برنامه ریزی بیشتری پیش رفت که بتوانیم مشکلات و موانع جهش تولید کاهش پیدا کند و همچنین برای تامین عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن فقردر استان با ید مدیریت اقتصادی را به گونه ای طراحی کنیم که در ریشه کن کردن مسئله فقر و ایجاد شغل و تولیدمردم احساس رضایت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود:در مسئله فرهنگ شکی نیست مورد تهاجم دشمنان هستیم چراکه دشمنان می دانند عملیات نظامی برای آنها خسارت زیادی دارد برهمین اساس با تهاجم فرهنگی بر ذهن و افکار جوانان کشور تاثیر می گذارند درهمین راستا دستگاههای فرهنگی همچون سازمان تبلیغات،آموزش و پرورش ،ارشاد،دانشگاهها و صدا و سیما با همکاری صدا و سیما و سایر دستگاه ها با حساسیت بیشتری برنامه های دشمنان را رصدو تاثیر گذاری مثبت خودشان را اجرا کنند .

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جهت پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی در برخی محلات دستگاه های فرهنگی استان با همکاری نخبگان ،جامعه شناسان ،روانشناسان باید علت این آسیب ها را ریشه یابی و برای حل آنها راه حل پیدا کنند.

وی بیان کرد: متاسفانه شورای فرهنگ عمومی در استان لرستان آن شورایی نیست که بتواند معضلات اجتماعی استان را حل کند چرا که نگاه اداری به این موضوع وجود دارد.
لذا نمی تواند مشکلات را به صورت پژوهشی و تحقیقی حل کند از این رو باید از ظرفیت نخبگان استان به عنوان راهنمایی که می توانند آسیب های اجتماعی را حل کنند، استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اهمیت حجاب گفت: ازمسئله حجاب به عنوان امری شرعی و قانونی در دستگاههای دولتی باید حمایت و مراقبت کرد و همچنین رعایت موازین دینی و ظواهر مذهبی در دستگاهها دولتی باید دیده شود .

وی تصریح کرد:مردم از تبعیض و تفاوت های بدون ملاک در انتصابات و استخدام ها در بعضی از ادارات استان بسیار ناراحت هستند لذا شایسته است با این موضوع به صورت ویژه برخورد شود.