دیدار آقای قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

دیدار آقای قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.
اسفند 9, 1399
439 بازدید

به گزارش روابط عمومی نماینده ولی فقیه در لرستان حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه پنجشنبه در دیدار با سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد با بیان اینکه خدمات نظام جمهوری اسلامی طی ۴۲ سال گذشته بسیار ارزشمند بوده و […]

به گزارش روابط عمومی نماینده ولی فقیه در لرستان حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه پنجشنبه در دیدار با سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد با بیان اینکه خدمات نظام جمهوری اسلامی طی ۴۲ سال گذشته بسیار ارزشمند بوده و با گذشته قابل مقایسه نیست اظهار داشت: قطار سازندگی در جمهوری اسلامی همواره در حال حرکت است و گاهی بر اثر عوامل داخلی و یا خارجی تند یا کند حرکت می‌کند ولی هیچ گاه متوقف نشده است.

وی افزود: برنامه‌ها باید در مجلس شورای اسلامی به گونه‌ای مصوب شود که قابل اجرا و بر آنها نظارت دقیق باشد و اینگونه نباشد پس از مصوب کردن برنامه و پایان عمر یک دولت باز به عقب برگردیم در همین راستا نظارت‌ها باید همراه با دقت،صحت و سرعت باشد ولی متاسفانه این خلأ در مجلس شورای اسلامی دیده می‌شود و همین امر سبب خسارت‌های فراوانی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: بخشی از وجود طرح‌های نیمه تمام در کشور بر اثر عدم توان نگری و توجه به منافع ملی از درون مجلس است و بودجه مملکت در این طرح‌های نیمه تمام هدر می‌رود و همچنین مجلس می‌تواند بر ساماندهی کارت‌های بازرگانی و فرارهای مالیاتی نقش موثری داشته باشد.

وی بیان کرد: متاسفانه پس از 8 سال جنگ تحمیلی و خسارت‌های فراوانی که به دلیل همجوار بودن با استان‌های مرزی متحمل شده است ولی علی‌رغم ظرفیت‌ های بسیار خوبی دارد از نرخ بالای بیکاری، تورم و عدم رونق مطلوب کسب و کار رنج می‌برد.

شاهرخی گفت: استان لرستان به عنوان پنجمین استان پر بارش کشور با حدود ۵۵۰ میلیمتر بارندگی و با داشتن ۸ رودخانه اصلی و دائمی، ۱۲/۵ میلیارد متر مکعب آب که از این میزان ۸ میلیارد در استان است و سومین استان پرآب کشور است ولی سهم زمین‌های آبی استان از 46 درصد متوسط کشور تنها ۲۳ درصد است ولی هیچ کس نیست در مجلس داد بزند که چرا پنجمین استان پربارش کشور باید چنین وضعیتی داشته باشد.

وی تصریح کرد: چرا سدهای استان لرستان علی‌رغم داشتن 800 هزار هکتار زمین حاصلخیز نیمه تمام هستند و حتی زمین‌های زیر سد نیز از آبیاری محروم هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: استان لرستان 3 درصد سنگ‌های تزئینی دنیا و 28 درصد کشور را دارد و همچنین قطب حبوبات و بسیاری از میوه‌ها همچون انار و انجیر است ولی متاسفانه به دلیل عدم صنایع تبدیلی برای مردم محروم استان ثروت تولید نمی‌شود.

وی با اشاره به سیل سال گذشته در استان لرستان اظهار داشت: سیل سال گذشته حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرد ولی تاکنون تنها ۴ هزار میلیارد آن جبران شده است و ۷ هزار میلیارد آن تاکنون جبران نشده است این اعتبار جبران خسارت‌ها باید در بودجه سالانه و بودجه‌های متمرکز کشور ردیف داشته باشد.

شاهرخی افزود: در نقاطی از کشور به دلیل زیاد بودن صنایع محیط زیست این نقاط آلوده شده است ولی باز هم اصرار بر ایجاد صنایع جدید دارند ولی در استان لرستان حتی اگر در گذشته نیز صنایعی وجود داشته تعطیل و یا نیمه کاره رها شده است که اگر فعال شود هزاران جوان مشغول به کار می‌شوند.

۹۹/۱۲/۰۷