دستگاههای دولتی مطالبات شهرداری را پرداخت کنند.

دستگاههای دولتی مطالبات شهرداری را پرداخت کنند.
اردیبهشت 12, 1399
329 بازدید

دستگاههای دولتی مطالبات شهرداری را پرداخت کنند. نماینده ولی فقیه در لرستان بر لزوم پرداخت مطالبات شهرداری توسط دستگاههای اجرای تاکید کرد و گفت: علاوه بر پرداخت مطالبات شهرداری از طرف دستگاهها و ریشه یابی علت عقب ماندگی های شهر راه برون رفت از مشکلات شهر است به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه […]

دستگاههای دولتی مطالبات شهرداری را پرداخت کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بر لزوم پرداخت مطالبات شهرداری توسط دستگاههای اجرای تاکید کرد و گفت: علاوه بر پرداخت مطالبات شهرداری از طرف دستگاهها و ریشه یابی علت عقب ماندگی های شهر راه برون رفت از مشکلات شهر است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهرطی دیدار با اعضای شورای شهرو مجموعه شهرداری به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراهای اسلامی شهر که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد اظهار داشت:ماه مبارک رمضان باید ازخداوند طلب کنیم که توان ما را درخدمت کردن به مردم مضاعف کند، فضیلت و ارزش ماه مبارک رمضان به قرآن است،همانگونه که بین طبیعت سرسبز و بهار رابطه ای است و انسان ها دربهار با دشت ارتباط برقرار میکنند ماه رمضان نیز بهار قرآن است و ارتباط ما در این ماه باید با قرآن بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه فضیلت ما به میزان خدمت به مردم است افزود:امام راحل و مقام معظم رهبری می فرمایند هیچ وظیفه ای سنگین ترو بهتر از خدمت به مردم نیست که در همین راستا اعضای شورای شهر، شهردار و قشر فرهیخته معلم و کارگران همگی جز اقشار محروم هستند .

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:وحدت و همدلی بین اعضای شورای شهر و شهرداری بسیار مهم است و این وحدت و همدلی بین همه کارکنان شهرداری نیزباید برقرار باشد چراکه بدون وحدت و همدلی کارها پیش نمی رود.

وی بابیان اینکه درجریان موانع و مشکلات برسر راه شهرداری و شورای شهرهستم بیان کرد: صرف نظر ازعدد ورقم دستگاههای دولتی باید این طلب ها در بودجه سنواتی خودشان در نظر گرفته و این مطالبات را پرداخت کنند که پرداخت این مطالبات یک راهی برای برون رفت شهرداری از وضعیت فعلی است،برای برون رفت از وضعیت شهر علاوه بر پرداخت مطالبات شهرداری از طرف دستگاهها راههای دیگری وجود دارد که به پیشینه گذشته شهر برمیگرد که باید عقب ماندگی گذشته شهر ریشه یابی شود.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: اتکا به بودجه سازمان برنامه ریزی و بودجه برای برون رفت از مشکلات راه به جایی نمی بردبلکه باید از ظرفیت نمایندگان استان برای دیدار با وزرا و مسئولان کشوری جهت استفاده از بودجه های ملی بهره گرفت چراکه بودجه ای که از این طریق گرفته شود متفاوت با بودجه سازمان برنامه و ریزی و بودجه استان است.

وی تصریح کرد:در استان لرستان کدام مدیر تاکنون 9 نماینده استان را به جلسه وزیر مربوطه برده؟ به طور طبیعی وقتی در استان دیگری مدیری هم طراز با مدیر در استان لرستان ما به همراه نمایندگان خود با وزیر و مسولان کشوری جلسه برگزار می کند به طور یقین بهتر می تواند برای استان خود بودجه های کلان و متفاوت بگیرد تا اینکه ما پشت میز بنشینیم و از سازمان برنامه ریزی و بودجه استان پیشرفت و توسعه استان لرستان خود را رقم بزنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد:در صدد تشکیل هیات های اندیشه ورزی هستیم و مطالعاتی درباره آن ها انجام شده تا بتوانند دربخش های مختلف اقتصادی،فرهنگی، اجتماعی، سیاسی ،کار و اشتغال،بهداشت و درمان ،رسانه،تبلیغ و فرهنگ و بهره گیری از مطالعات این هیات ها برای پیشرفت و توسعه استان هستیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سنوات گذشته بعضی اصول علمی در شهرداری رعایت نشده است اظهار داشت: آیا تعداد افراد که از گذشته در شهرداری مشغول کار هستند براساس تخصص و مسابقه خدمت به کار گرفته شده اند ؟ آیا همین شیوه به کار گیری نیرو در شهرداری حاکم است یا نه؟ باید اتفاقاتی که درگذشته رخ داده را باید ملاحظه نمود و عواملی که سبب شده چهره شهر چهره ای توسعه یافته نداشته باشد و از جهت شهرسازی و زیبا سازی شهر با استان های همجوار بسیار فاصله داشته باشیم شناسایی شده و با همفکری و برنامه های علمی راه های برون رفت. از مشکلات شهر با کار مضاعف و تفکر پیدا کنیم مشکلاتی هم چون عدم آسفالت خیابان ها، معابر شهری، کوچه ها، حجم بالای نیروی انسانی فاقد تخصص و عدم اتمام پروژه های داخل شهری مانند پل بهداری و اناری و ورودی های مختلف شهر و ….از مشکلات اساسی است که لازم است به سرعت در دست اقدام و به اتمام برسند.

حجت الاسلام شاهرخی افزود:مقام معظم رهبری می فرمایند: هر جا مدیران ما متدین،انقلابی و پای کار و به خداوند توکل داشتند موفق بوده و گره ها را باز کردند ولی هرجا مدیران غیر انقلابی، توکل به خدا نداشتند و سست و منفعل عمل کردند کار یا پیش نرفت و یا اینکه از مسیر خودش منحرف شد و همچنین می فرمایند اشتغال به مسئولیت نمی تواند برای این باشد که انسان مال جمع کنند، آینده خود و فرزندانشان را تامین و دردنیا خوش بگذراند بلکه هدف از قبول کردن مناصب دولتی در نظام جمهوری اسلامی باید اجرای عدالت تامین آسایش مردم،فراهم کردن زمینه برای شکفتن استعدادهای جامعه اسلامی و انسانی باشد.