در پی سخنرانی مقام معظم رهبری در خصوص عزاداری‌های ماه محرم، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان با صدور بیانیه‌ای ضمن لبیک به این بیانات، بیانیه‌ای صادر کرد.

در پی سخنرانی مقام معظم رهبری در خصوص عزاداری‌های ماه محرم، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان با صدور بیانیه‌ای ضمن لبیک به این بیانات، بیانیه‌ای صادر کرد.
مرداد 23, 1400
201 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم ◾️ قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) ان الحسین مصباح الهدى و سفینه النجاه؛ به درستى که حسین(علیه السلام) چراغ هدایت و کشتى نجات است»(سفینة البحار، ج ۱، ص ۲۵۷) ◾️سال‌ها از واقعه خونبار عاشورای سال ۶۱ هجری می‌گذرد اما جوشش خون غیرت دینی در رگ‌های شیعیان […]

بسم الله الرحمن الرحیم

◾️ قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) ان الحسین مصباح الهدى و سفینه النجاه؛ به درستى که حسین(علیه السلام) چراغ هدایت و کشتى نجات است»(سفینة البحار، ج ۱، ص ۲۵۷)

◾️سال‌ها از واقعه خونبار عاشورای سال ۶۱ هجری می‌گذرد اما جوشش خون غیرت دینی در رگ‌های شیعیان و همه آزادیخواهان جهان هر سال افزون‌تر می‌گردد، زیرا حرارت قلوب مومنین در عزای اشرف اولاد آدم هیچگاه به خاموشی و سردی نخواهد گرایید.

◾️از این رو در راستای عظمت و گرامیداشت مجالس عزای حضرت سید الشهدا (ع) و پیروی از رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید شیوه نامه های ستاد ملی کرونا با کمال دقت و شدت مراعات شود تا با بهره مندی از مجالس عزای حضرت امام حسین (ع) که مایه برکت و جلب رحمت الهی است و ملت و کشور به این مجالس با برکت احتیاج دارد نگذاریم که شیوع بیماری مایه طعنه مخالفان و دشمنان نظام اسلامی نشود.

◾️اینجانب ضمن تشکر و قدردانی از هیأت های مذهبی در تعظیم شعائر دینی و اقامه عزای سرور شهیدان (ع) و هم چنین همکاری نیروی انتظامی و بسیج و جوانان انقلابی، تقاضامندم شیوه نامه های ابلاغی را که دربردارنده فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دیگر مقررات است را در مجالس حسینی در سراسر استان مورد اهتمام و دقت قرار دهند.

◾️خادمین هیأت ها و بانیان مجالس، ناظرین و سازمان تبلیغات اسلامی دقت لازم را به عمل آورند تا با حفظ جان مردم و عزاداران عزیز امسال هم محرم بی نظیری در استان برگزار شود.

◾️البته در این ایام که برخی از مردم بیش از گذشته نیازمند کمک نیکوکاران و خیران می باشند شایسته است از تمام ظرفیت ها و از جمله نذورات این ایام را با محوریت مساجد بین مستحقین تقسیم نمایند.

◾️از خداوند متعال عاجزانه و خاضعانه نابودی ویروس کرونا را از همه کشورها و از جمله کشور ایران عزیز درخواست می نمایم.

《سید احمد رضا شاهرخی》

1400/5/21