در پی ارتحال آیت‌الله حسن زاده آملی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان با صدور پیامی ارتحال این عالم برجسته را تسلیت گفت.

در پی ارتحال آیت‌الله حسن زاده آملی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان با صدور پیامی ارتحال این عالم برجسته را تسلیت گفت.
مهر 6, 1400
145 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم إذا ماتَ المؤمن الفقیه ثلُمَ فی ألإسلام ثُلمة لا یَسُدّها شَیء ارتحال ملکوتی حضرت آیة … علامه حسن حسن‌زاده آملی ( رضوان الله علیه) عالم برجسته و علامه ذوالفنون موجب تاثر و تحسر فراوان ‌گردید. تبحر و تسلط آن دانشمند فرهیخته بر علوم و حوزه های مختلف دانشی نظیر تفسیر و […]

بسم الله الرحمن الرحیم

إذا ماتَ المؤمن الفقیه ثلُمَ فی ألإسلام ثُلمة لا یَسُدّها شَیء

ارتحال ملکوتی حضرت آیة … علامه حسن حسن‌زاده آملی ( رضوان الله علیه) عالم برجسته و علامه ذوالفنون موجب تاثر و تحسر فراوان ‌گردید.

تبحر و تسلط آن دانشمند فرهیخته بر علوم و حوزه های مختلف دانشی نظیر تفسیر و علوم قرآنی، کلام، فلسفه، فقه و اصول، عرفان، ریاضیات و نجوم در کنار وصول به مقامات والای معرفتی و معنوی در سایه عبودیت و اطاعت الهی و تهذیب نفس، از ایشان شخصیتی گرانقدر در عصر حاضر ساخته بود، تالیفات گران‌سنگ ایشان در حوزه‌های مختلف علمی، نشانگر وزانت بالای علمی این دانشمند برجسته جهان اسلام بوده که این آثار، چراغ راه رهروان علم و دانش و همچنین سالکان و عارفان الی الله خواهد بود.

حضور این عالم پارسا در عرصه های اجتماعی و سیاسی و مردمی و نقش آفرینی در صحنه های انقلاب اسلامی و همراهی با انقلاب اسلامی و امامین انقلاب اسلامی درس آموز و الهام بخش و سخنان نغز و دلنشین ایشان در وعظ و ارشاد راهنمای جویندگان مسیر سعادت بود و پس از سال ها خدمت و نورافشانی، درایام اربعین سالار شهیدان ع به لقای الهی شتافت.

اینجانب ضایعه ارتحال این عالم جلیل القدر و عارف بزرگ را به محضر نورانی امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری (حفظه الله)، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه و روحانیت معظم و خاندان مکرم و بازماندگان معزز و همه شاگردان و ارادتمندان و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می کنم و در آستانه اربعین حسینی (ع) برای آن عالم جلیل القدر علو درجات و همجواری با مقربین درگاه الهی و شهدای کربلاء و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل درخواست می نمایم.

1400/7/4