در خطبه های نماز جمعه این هفته 6 تیرماه؛

در خطبه های نماز جمعه این هفته 6 تیرماه؛
تیر 6, 1399
256 بازدید

تاکید امام جمعه خرم‌آباد بر راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل لرستان/علت افزایش نرخ بیکاری ‌پیگیری شود. حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه تقوا اساس حرکت و فعالیت‌های فردی و اجتماعی در امت اسلامی است اظهار داشت: در جنگ احد تا وقتی که رزمندگان اسلام به […]

تاکید امام جمعه خرم‌آباد بر راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل لرستان/علت افزایش نرخ بیکاری ‌پیگیری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه تقوا اساس حرکت و فعالیت‌های فردی و اجتماعی در امت اسلامی است اظهار داشت: در جنگ احد تا وقتی که رزمندگان اسلام به سمت مال دنیا، ارزش‌های دنیایی و غفلت از خدا نلرزیده بودند بر مشرکان غالب شدند اما وقتی تمایلات به سمت مال دنیا آنها را در برگرفت و یاد خدا و تقوا فاصله گرفتند دچار آسیب شدند، این برای ما درس است که مسیر پیروزی و رسیدن به قله‌های متعالی فرهنگی و دینی و اقتصادی باید بر اساس تقوا باشد.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو در این هفته افزود: اول ذی القعده و سوم تیرماه با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) دهه کرامت شروع، هفتم تیر ماه روز تجلیل از امامزادگان و بقعه متبرکه و همچنین سالروز شهادت شهدای هفتم تیر روزقوه قضائیه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: دوازدهم تیر ماه سالروز حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران در حقیقت روز افشای حقوق بشر آمریکایی است اگر چه با حمله به هواپیمای مسافربری ایران تعدادی از هموطنان ما را به شهادت رساندند ولی امروز شاهد هستیم آنها به مردم خودشان هم رحم نمی‌کنند.

وی با اشاره به سیزدهم تیر ماه ولادت امام رضا (ع) بیان کرد: در شان حضرت فاطمه معصومه (ع) همین بس که امام صادق (ع) می‌فرمایند خداوند حرمی دارد و آن مکه است، رسول خدا حرمی دارد و آن مدینه است و همچنین حضرت علی (ع) حرمی دارد و آن کوفه است، من و فرزندان بعد از من حرمی داریم و آن قم است و در ادامه می‌فرمایند برای فرزندم حضرت موسی دختری متولد می‌شود که در قم دفن می‌شود و این دختر همه شیعیان را شفاعت می‌کند.

شاهرخی گفت: با توجه به هفته قوه قضائیه خوشبختانه مسئولان قوه قضائیه در استان برنامه‌های متعددی در سراسر استان برگزار کردند، طی جلسه‌ای با رئیس کل دادگستری لرستان دغدغه و انتظارات مردم را به وی انتقال دادیم.

وی تصریح کرد: در بین شهدای هفتم تیر دو تن از شهدای روحانی استان لرستان حضور داشتند، شهید حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین صادقی نماینده مردم دورود و ازنا و همچنین شهید حجت الاسلام سید فرخ الدین رحیمی منتخب حوزه انتخابیه خرم‌آباد این شهید روحانی بود که وجودش سراسر از ایمان خالصانه و مستحکم در برابر ظلم، زندان و تبعید بود که سرانجام در هفتم تیر ماه توسط منافقان کوردل به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز یاد و راه شهید آیت الله دکتر بهشتی و شهدای دیگر هفتم تیر مبارزه با فساد و تبعیض است، مردم از قوه قضائه در سال جدید کار نو و جدیدی می‌خواهند و یکی از این اقدامات تسریع در رسیدگی امور مردم است.

وی بیان کرد: وقتی مردم به دستگاه قضا مراجعه می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن جواب خود را بگیرند و همچنین تسریع در حل دعاوی مردم با نهادهای دولتی بر اساس عدل، انصاف و قوانین جامعه بسیار اهمیت دارد و همچنین مبارزه با فساد و تبعیض با هر شخص و در هر جایگاهی از دیگر انتظارات مردم از دستگاه قضایی در استان لرستان است.

شاهرخی گفت: امروز برای ما سبب افتخار است که قوه قضائیه محاکمه با مفسدان را با جدیت پیگیری می‌کند چرا که انسان خطاکار از چنگال عدالت نمی‌تواند فرار کند.

نماینده ولی فقیه در لرستا به لزوم راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل شده استان تاکید و اظهارداشت: دستگاه قضایی تا جایی که می‌تواند به این راه‌اندازی‌ها کمک کند حتما ورود پیدا کنند، در برخی کارخانه‌ها صاحبان آنها وام و تسهیلات از بانک‌ها گرفته‌اند ولی متاسفانه در راه‌اندازی کارخانه‌ها تعلل می‌شود.

وی اظهار داشت: با وجود قضات و کارکنان توانمندی که در دستگاه قضایی داریم باید بررسی کنند چگونه می‌توانند چرخه حرکت و تولید را به این کارخانه‌ها برگردانند، آیا با خلع ید سرمایه گذار و یا پرداخت بدهی‌ها این کارخانه‌ها راه‌اندازی خواهند شد؟

شاهرخی افزود: بر خورد قاطع مطابق قانون با هنجارشکنان و افرادی که اقدام به خرید و فروش سلاح، مواد مخدر و کسانی که سبب ایجاد رعب و حشت در استان می‌کنند از دیگر انتظارات مردم است که قوه قضائیه در این راستا اعلام آمادگی کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: وقتی حوزه‌های علمیه، قوه قضائیه، نمایندگان و مسئولان استان عزم خود را جزم کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که راه و روش گذشته نتیجه بخش نخواهد شد دلیلی ندارد به قله‌های تعالی پیشرفت نرسیم.

وی اظهار داشت: نمایندگان استان باید با همکاری یکدیگر به حل مشکلات کلان استان بپردازند و از ورود به جزئیات پرهیز کنند و همچنین علت نرخ بیکاری، عدم اشتغال، عدم رونق کسب و کار در استان در صدر پیگیری‌های آنها قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: حوزه‌های علمیه، دستگاه‌های مجریه، قوه قضاییه و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی باید هم صدا و به دور از اختلاف به دنبال رسیدن استان به قله‌های پیشرفت و حل آسیب‌های اجتماعی باشند چرا که معنا ندارد بیشترین نرخ بیکاری و عدم رونق کسب و کار در استان لرستان باشد، همه کشور تحریم است نه فقط استان لرستان.