در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان

در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان
مرداد 21, 1399
297 بازدید

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با حضور رییس ستاد و مسئولین استانی به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز ، ۲۱ مرداد ماه ، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد […]

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با حضور رییس ستاد و مسئولین استانی

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز ، ۲۱ مرداد ماه ، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام حقیان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مسئولین استانی ستاد ، در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان تشکیل جلسه داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با بیان اینکه شجاعت امام حسین (ع) پشتوانه امر به معروف و نهی از منکر است اظهار داشت: ماه محرم، ماه تجلی امر به معروف و نهی از منکر، مظهر ایثار و فداکاری است.

وی افزود: در آیه قرآن معیار برتری امت، امر به معروف و نهی ازمنکر معرفی شده است چراکه در امت اسلامی سکوت و ترس معنا ندارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در کنار امر به معروف باید نهی از منکر نیز انجام و با فساد مبارزه شود ولی برخی از ما تنها به امر به معروف توجه می‌کنیم و نهی از منکر نداریم این یعنی تنها بخشی از وظیفه خود را انجام داده‌ایم و نمی‌توانیم به هدف الهی امر به معروف و نهی از منکر برسیم.

وی بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد و خداوند در آیات قرآن می‌فرمایند اهل کتاب به دین اسلام ایمان بیاورند ولی متاسفانه برخی ایمان آورند و برخی در فسق و فجور باقی ماندند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در چهل سالگی دوم و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از طرف مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر ظهور بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: وضعیت استان لرستان نیز به گونه‌ای است که نیازمند همدلی، وفاق ،اتحاد و صدای واحدی داریم که امر به معروف و نهی از منکر را براساس دستورالعمل پیش ببریم و این موضوعی نیست که یک فرد یا دستگاهی به تنهایی به آن عمل کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: هر توفیقی طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی حاصل شده آمران به معروف و نهی از منکر حضور داشته و در جلوگیری از فساد دخالت داشته‌اند.

وی اظهار داشت:شش هزار و سیصد شهید استان لرستان آمران به معروف و نهی از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در راستای امر به معروف و نهی از منکر با جوانانی با احساسات پاک روبرو می‌شویم که این احساسات نیازمند تدبیر است و نباید این احساسات را خاموش کنیم بلکه از این احساسات در مسیر صحیح هدایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: ما باید به جایی برسیم که هشت میلیون جوان مومن، پای کار، انقلابی، پای کار، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم چرا که با مطالبه گری این جوانان بسیاری از مشکلات حل می‌شود.