خانواده شهید «حاج رضا رحیمیان ثابت» از شهدای حادثه منا تجلیل شد.

خانواده شهید «حاج رضا رحیمیان ثابت» از شهدای حادثه منا تجلیل شد.
مرداد 15, 1399
351 بازدید

خانواده شهید «حاج رضا رحیمیان ثابت» از شهدای حادثه منا تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان ۱۵ مرداد ماه، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان به همراه سید حمید مصطفایی مدیرکل حج و زیارت استان لرستان، حسین نازاریان مدیرکل بنیاد […]

خانواده شهید «حاج رضا رحیمیان ثابت» از شهدای حادثه منا تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان ۱۵ مرداد ماه، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان به همراه سید حمید مصطفایی مدیرکل حج و زیارت استان لرستان، حسین نازاریان مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان و جمعی دیگر از مسئولان با حضور در منزل شهید «حاج رضا رحیمیان ثابت» از شهدای لرستانی حادثه منا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا از خانواده این شهید گرانقدر تجلیل کردند.

حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی روز چهارشنبه در دیدار با خانواده شهید «حاج رضا رحیمیان ثابت» از شهدای حادثه منا با اشاره به اینکه رسول خدا (ص) در بین جمعی از اصحاب خود، دوبار فرمودند «خدایا دیدار برادرانم را نصیبم کن» اصحابی که در جمع بودند، گفتند: ای رسول خدا، آیا ما برادران شما نیستیم؟ حضرت فرمودند «خیر، شما یاران من هستید. برادران من قومی هستند که در آخرالزّمان به من ایمان می‌آورند؛ در حالی که مرا ندیده اند»، اظهار داشت: حجاجی که پیامبر گرامی اسلام را ندیدند اما به شوق زیارت خانه خدا و قبر پیامبر گرامی اسلام به حج رفتند و در این مسیر نیز شهید شدند، برادران پیامبر محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: حجاجی که به شوق زیارت خانه‌ای که ابراهیم خلیل الله آن را پایه گذاری کرد، به شوق حجر الاسود و سعی بین صفا و مروه و زیارت ائمه بقیع رفتند، مردم آخر الزمان هستند که پیامبر گرامی اسلام از خدا می‌خواهد این برادران را به او ملحق کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه این جایگاه و منزلت رفیع را رسول خدا برای این مردم پیش بینی کرده است، افزود: هرکسی که در راه خدا مهاجرت و سفر کند و بعد در اثر این هجرت و سفر از دنیا برود، اجرش با خداست.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه پاداش خداوند متعال برای این عزیزان اندازه ندارد، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در پیامی که در سال ۹۴ صادر کردند، از تعبیر «مهمانان خدا» برای حجاج استفاده کردند.

وی یادآور شد: شهدای حادثه منا، به جایگاه ابدی رسیدند و در نزد خداوند متعال قرار گرفتند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به آیه «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» ادامه داد: شهدای حادثه منا در نزد خداوند روزی داده می‌شوند؛ شهید «حاج رضا رحیمیان» و ۳۳ شهید لرستانی دیگر حادثه منا و ۳۶۰۰ شهید دوران دفاع مقدس لرستان و همه شهدایی که با خدا معامله کردند در نزد خداوند متعال روزی دارند.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: ما از قافله عقب مانده ایم و باید از خدا بخواهیم ما را برای قدم برداشتن در راه این عزیزان کمک کند.