جمعی از عشایر لرستان به‌ مناسبت هفته دفاع مقدس با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دیدار کردند.

جمعی از عشایر لرستان به‌ مناسبت هفته دفاع مقدس با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دیدار کردند.
مهر 7, 1400
132 بازدید

به‌مناسبت گرامی‌‎داشت هفته دفاع مقدس، جمعی از عشایر استان لرستان با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد دیدار و گفتگو کردند. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با جمعی از عشایر استان لرستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام گرفت با بیان […]

به‌مناسبت گرامی‌‎داشت هفته دفاع مقدس، جمعی از عشایر استان لرستان با حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با جمعی از عشایر استان لرستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام گرفت با بیان اینکه روحانیت و سادات پیوند ناگسستنی با عشایر دارند اظهار داشت: روحانیون مبارزی که با رژیم پهلوی مبارزه می‌کردند پناهگاه و اقامتشان وقتی از طرف رژیم شاه تعقیب می‌شدند در منزل عشایر بود بر همین اساس ارتباط، پیوند و استحکام در میان عشایر و روحانیت از دیرباز وجود داشته است.

وی با اشاره به ویژگی‌های عشایر افزود: عشایر مردمی انقلابی، متدین، شجاع، غیور، محب اهل بیت، متعصب در حفظ ارزش‌های دینی هستند و به جهت اقتصادی مردمی هستند اهل تولید و در عین حال کم مصرف، قانع،کم هزینه برای نظام اسلامی و از طرفی دیگر فداکار و هر چه دارند در طبق اخلاص می گذارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: سپاه ناحیه عشایری در زمینه پیوند مستحکمی که در میان عشایر، ریش سفیدان و معتمدین وجود دارد به خوبی قدم بر می‌دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: عشایر کمربند امنیتی نظام جمهوری اسلامی هستند و پا برجایی نظام در سایه قوت، قدرت و سرمایه‌ای است که عشایر غیور فراهم کرده‌اند.

وی تصریح کرد:امروز که به نام نیروهای مسلح، بسیجیان و جهادگران عشایر نامیده شده است به یک معنا سنگینی جنگ روی دوش اینها بود و وقتی عشایر در جبهه ها حضور پیدا می کردند تقویت روحیه ایجاد می شد زیرا دشمن از گذشته تاکنون به دنبال این است در میان ملت ایران ناامیدی ایجاد کند، اراده‌ها را به ضعف منجر کند و روحیه ملت ایران را تضعیف کند بر همین اساس با استفاده از سلاح‌های شیمیایی، موشک و بمباران شهرها زشت‌ترین روش‌های جنگی را به کار گرفتند ولی اعتماد مردم به امام راحل سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: امروز عزت و اقتدار ملت ایران در راهپیمایی با شکوه اربعین در کشور عراق به واسطه رشادت‌های نیروهای مسلح، رزمندگان، جهادگران عشایر و بسیجیان است.

وی اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان بیش از گذشته به امور عشایری توجه پیدا کنند و هر آنچه سبب رفاه عشایر، چه در امر تولید و محرومیت‌ زدایی عشایر است انجام دهند که این اقدامات در دولت سیزدهم جبران و عقب ماندگی‌هایی که در طول ۸ سال گذشته ایجاد شده جبران شود.

1400/7/6