جلوگیری از فرار مالیاتی در لرستان سبب افزایش درآمدهای استان می‌شود

جلوگیری از فرار مالیاتی در لرستان سبب افزایش درآمدهای استان می‌شود
تیر 18, 1399
249 بازدید

نماینده ولی فقیه در لرستان جلوگیری از فرار مالیاتی را امری ضروری دانست و گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی در ثبات اقتصادی استان بسیار موثر است و سبب افزایش درآمدهای می‌شود. حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در دیدار با مدیر کل و جمعی از کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان با بیان […]

نماینده ولی فقیه در لرستان جلوگیری از فرار مالیاتی را امری ضروری دانست و گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی در ثبات اقتصادی استان بسیار موثر است و سبب افزایش درآمدهای می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در دیدار با مدیر کل و جمعی از کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان با بیان اینکه مالیات مقدار پول یا مالی است که مردم یک کشور بر اساس قانون به دولت پرداخت و دولت نیز این مالیات را در جهت رفاه عمومی، خدمات عمومی و ضروری و اداره کشور مورد استفاده قرار می‌دهد اظهار داشت: مالیات در ایران و سایر کشور دارای پیشینه کهنی است ولی گاهی نوع، مقداری و نحوه وصول مالیات در کشورها متفاوت است و در هر برهه‌ای مالیات به عنوان های مختلف مطرح بوده است.

وی افزود: پیشینه پرداخت مالیات عنوان‌های مختلف در ایران به پنج هزار سال پیش نیز تخمین زده شده که در زمان داریوش شاه پرداخت مالیات به صورت مکتوب در آمده است و در زمان امیرکبیر امور مالیاتی منظم شد و براساس میزان درآمدها مالیات از مردم اخذ می‌شد ولی پس از مرگ امیر کبیر جمع‌آوری مالیات دچار بی نظمی شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: برای اخذ مالیات از شهروندان یک کشور باید شرایط مطلوبی فراهم شود که به صورت عادلانه و منصفانه عمل کنیم در همین راستا مالیات باید متناسب با درآمد باشد و پرداخت آن برای مردم قابل تقسیط باشد و همچنین محاسبه مالیات نباید پیچیدگی داشته باشد که همین پیچیدگی‌ها سبب منفذی برای فرار مالیاتی می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه بسیاری از مردم به دلیل مشاهده تبعیض و تفاوت‌ها از مدیران و دستگاه‌های دولتی ناراحت هستند و شاید دلیل آن پیچیدگی در جذب نیروها تحت عنوان قراردادی، پیمانی، استیجاری وغیره است که سبب ایجاد منفذهای تخلف شده و اینگونه نیست که با اعلام فراخوان جذب نیرو مسابقه خدمت برگزار شود که همین امر سبب بی اعتمادی مردم به مدیران شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: هدف از اخذ مالیات تامین هزینه‌های دولت بدون اینکه تورم ایجاد شود و همچنین دولت بتواند زیر ساخت‌های بهداشتی، راه سازی و سایرخدمات نیازمند جامعه را فراهم کند.

وی با اشاره به اهمیت جذب اعتماد مردم تصریح کرد: وقتی برای اخذ مالیات مراجعه می‌کنیم و یا اینکه مردم برای پرداخت مالیات مراجعه می‌کنند نباید نگاه و تعامل با مردم از نوع حاکم به محکوم باشد چرا که همه خدمتگزار هستیم و نباید رفتار ما از نوع عامرانه باشد و باید از نوع اخلاق‌های اسلامی باشد و همچنین هزینه کردن مالیات در راستای رفاه عموم مردم به جلب اعتماد آنها کمک می‌کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه جلوگیری از فرار مالیاتی سبب افزایش درآمدها در استان می‌شود خاطر نشان کرد: جلوگیری از فرار مالیاتی در ثبات اقتصادی استان بسیار موثر است و همچنین بررسی عملکرد افرادی که برای وصول مالیات مراجعه می‌کنند سبب جلب اعتماد بیشتر مردم می‌شود.