جلسه ویدیوکنفرانس شورای آموزش و پرورش استان لرستان

جلسه ویدیوکنفرانس شورای آموزش و پرورش استان لرستان
مهر 17, 1399
394 بازدید

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، عصرامروز، جلسه ویدیو کنفرانس شورای آموزش و پرورش استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزارشد.۹۹/۷/۱۳ ✅ در این جلسه به ۱- بهبود شاخص های آموزشی استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ۲- […]

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، عصرامروز، جلسه ویدیو کنفرانس شورای آموزش و پرورش استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزارشد.۹۹/۷/۱۳

✅ در این جلسه به

۱- بهبود شاخص های آموزشی استان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

۲- بهبود شاخص فضای آموزشی استاندارد

۳- بهبود سیستم گرمایشی مدارس

پرداخته شد .

✅ حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس شورای آموزش و پرورش لرستان ضمن تشکر از برنامه ریزی ها و فعالیت‌های جهادی در بازگشایی مدارس اظهار داشت: امسال با یک وضعیت جدیدی مواجه بودیم که همه تلاش کردند تا بازگشایی صورت گیرد و سال تحصیلی آغاز شود.

?وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی گام‌های بلند و ارزشمندی در راستای گسترش آموزش و پرورش برداشته شده اما عمق کار وسیع و گسترده است، تصریح کرد: هرچه تلاش شود هنوز میدان برای عرصه خدمت باز و گسترده است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به راهکارهای کیفیت بخشی به آموزش و پرورش، گفت: نیاز است در امور مهم و شاخص استانداردها را مشخص و معین کنیم؛ به طور مثال موفقیت درسی دانش آموزان در لرستان از جهت استانداردها در چه سطحی است و به کجا می‌خواهیم برسیم.

?حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه مسئولیت پذیری و مسئولیت بخشی مدیران و راه‌های افزایش مسئولیت بخشی باید تعیین و تبیین شود؛ به تشریح شاخصه‌های یک مدرسه موفق پرداخت و گفت: به طور مثال در وضعیت انضباط دانش آموزان شاخص و استاندارد چیست و ما در کجا قرار داریم؟ این شاخصه ما را به تحقق یک مدرسه موفق نزدیک می‌کند.

?وی با تاکید بر اینکه در الگوهای رفتاری و اخلاقی در مدارس در چه نقطه‌ای هستیم و به چه میزانی می‌خواهیم رشد کنیم؟ افزود: در شاخصه ارتباط با خانواده‌ها در چه نقطه‌ای قرار داریم و مدرسه موفق از این نظر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ چشم انداز ترویج فرهنگ قرآن کریم در مدارس و در نظام آموزش و پرورش چیست؟ میزان ترویج نماز و فرهنگ مهدویت چه مقدار بوده است؟

?نماینده ولی فقیه در لرستان با طرح این مطلب که در باب سند تحویل بنیادی نظام آموزش و پرورش چقدر پیشرفت کرده‌ایم؟ ادامه داد: شاخص‌ها باید تعیین شود تا بدانیم در چه نقطه‌ای ایستاده‌ایم.

?حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه مدارس ما به ویژه در حاشیه شهرها از نبود تجهیزات مناسب آموزشی رنج می‌برند، گفت: تفاوت در ارائه آموزش‌ها به دانش آموزان مشغول تحصیل در حاشیه شهرها با مناطق دیگر نباید وجود داشته باشد.