جلسه ویدئو کنفرانس شورای اداری استان لرستان

جلسه ویدئو کنفرانس شورای اداری استان لرستان
اردیبهشت 29, 1399
282 بازدید

جلسه ویدئو کنفرانس شورای اداری استان لرستان به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده محترم ولی فقیه در استان لرستان، معاونین استاندار و حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام […]

جلسه ویدئو کنفرانس شورای اداری استان لرستان به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد رضا شاهرخی نماینده محترم ولی فقیه در استان لرستان، معاونین استاندار و حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد رضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه شورای اداری لرستان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: تأسف ما برای شهادت امام علی(ع) به خاطر این است که حکومت ایشان نتوانست ادامه پیدا کند و اگر حکومت شان ادامه پیدا می کرد طبیعتاً مسائلی که در طول تاریخ اسلام توسط بنی امیه به وجود می آمد، رخ نمی داد.

وی با بیان اینکه نامه های حضرت علی به کارگزارانش یک منشوری برای همه ماست تا براساس آن عمل کنیم، افزود: یکی از این نامه ها نامه ایشان به مالک اشتر نخعی است که در آن ویژگی های حکومت اسلامی، حاکم اسلامی، حقوق شهروندان و رابطه دولت با شهروندان را شرح داده اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: منشور امام علی باید در تمام دولت ها به شکل مستمر و مدون رعایت شود تا با تغییر مدیران و مسئولان این ویژگی های حکومت اسلامی تغییر پیدا نکند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر ضرورت رعایت مهربانی در برخورد با ارباب رجوع ها بیان کرد: ما باید بدانیم که رضایت مندی و خوشنودی و یا علل ناراحتی مردم در چیست؟

شاهرخی گفت: یکی از عوامل خوشنودی مردم در رفع معضل بیکاری برای جوانان است و استخدام بدون آزمون افراد در سازمانی اسباب رنجش آن ها را فراهم می آورد و برای آنان آزاردهنده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: حضرت علی در رابطه با ویژه خواران می گویند که این افراد با انصاف فاصله دارند و همیشه به دنبال درخواست های ویژه هستند و برای رسیدن به منافع شخصی اصرار دارند.

شاهرخی اظهار داشت: طبق فرمایش حضرت علی(ع) کارگزاران جامعه اسلامی باید بر نفس خویش مسلط باشند و خود را در برابر شیطان های درونی و بیرونی و زیاده خواهی ها محافظت کنند.

وی با بیان اینکه ما به مطالعه آموخته های امامان نیاز داریم و باید آن ها را سرلوحه خود قرار دهیم، افزود: روابط عمومی ها و رسانه ها به دنبال نیازسنجی از مردم باشند و نیازهای مردم را هم منعکس کنند و هم برای آن ها راه حل ارائه دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: فرهیختگان و برجستگان این استان برای رنج های مردم راه حل ارائه بدهند و ما باید ریشه های درد مردم را شناسایی کنیم.

وی بیان کرد: نظام اسلامی ما کارهای شگفت انگیزی را در خدمت به مردم انجام داده است و با استفاده از نامه حضرت علی به مالک اشتر و آموزه های اسلامی می توانیم افق های بهتری را برای کشورمان با همدلی رقم بزنیم.

شاهرخی گفت: رزمایش مساوات به عنوان یک رزمایش با روحیه همدلی جای تقدیر دارد و به صورت مداوم برای خدمت به مردم در نقاط مختلف لرستان ادامه دارد.