جلسه هیئت امنای خیرین مسکن ساز استان لرستان

جلسه هیئت امنای خیرین مسکن ساز استان لرستان
آذر 1, 1399
266 بازدید

  ✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، عصر امروز بیست و نهم آبان ماه،جلسه هیئت امنای خیرین مسکن ساز استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، آقای خادمی استاندار استان لرستان و اعضای هیئت […]

 

✅ به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، عصر امروز بیست و نهم آبان ماه،جلسه هیئت امنای خیرین مسکن ساز استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، آقای خادمی استاندار استان لرستان و اعضای هیئت امنا در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در جلسه هیئت امنای خیرین مسکن ساز که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با بیان اینکه مسکن بخش عمده ای از مخارج زندگی را تشکیل می دهد اظهار داشت :امیدوارم با کوشش جمعی خیرین و نیکوکارانی که در استان حضور دارند تمام محرومان دارای مسکن شوند،اگر انجمن خیرین مسکن ساز بتواند مخارج مسکن را از دوش محرومان کم کند کار بسیار بزرگی در این زمینه انجام داده اند.

?وی افزود:خوشبختانه مردم در کمک به محرومان نشان داده اند بسیار علاقه مند هستند به ویژه اگر کار خیر جنبه پایدار و ماندگار داشته باشد،در همین راستا با علم، درایت، تدبیر و خرد جمعی زمینه مشارکت مردم در ساخت مسکن محرومان فراهم شود.

?نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: آنچه که امروز مشاهده می کنیم از برکات تاسیس حساب۱۰۰ امام راحل است که در ۲۰ فروردین ماه سال ۵۸ دستور تشکیل بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ را صادر کردند و فرمودند: در رژیم منفور پهلوی مسئله مسکن یکی از مصیبت بار ترین مشکلات اجتماعی مردم بود، بسیاری از مردم در اسارت تهیه یک قطعه زمین و داشتن یک خانه بودند و چه بسا عمرشان را زیر بار بانکها، سودجویان و غارتگران به سر بردند تا بتوانند پناهگاهی را برای خود و فرزندانشان تهیه کنند .

?وی بیان کرد: باید برای رسیدن به اهداف انقلاب صحیفه نور امام راحل را مطالعه کنیم تا بدانیم مبدا کجا بوده و مقصد کجاست چراکه هنوز با اهداف انقلاب و امام راحل (ره) فاصله داریم.

?حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با بیان اینکه باید سخنان امام راحل را در بحث مسکن نقشه راه قرار بدهیم گفت:امام راحل داشتن مسکن را حداقل حقوق مردم می دانستند و تاکید داشتند مشکل مردم باید حل شود.

?وی تصریح کرد: در نظام اسلامی قطار سازندگی همیشه در حال حرکت است البته گاهی به دلایل مشکلات داخلی و خارجی گاهی کند و تند بوده است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه فلسفه تشکیل انجمن خیرین مسکن ساز ساخت مسکن برای محرومان است خاطر نشان کرد:مسئله ساخت مسکن ارزان قیمت همیشه بخشی از دغدغه دولت های مختلف است در همین راستا در انجمن و هیئت مدیره خیرین مسکن ساز باید به گونه ای عمل کنیم که تامین و دغدغه مسکن محرومان وجود خارجی داشته باشد.

?وی اظهار داشت:چنانچه نهادهای مردمی و ارگان های دولتی در بحث سیل سال گذشته به کمک استان نمی آمدند شاهد وضعیت کنونی نبودیم که این نشان دهنده این است دولت و ملت در کنار یکدیگرهستند که بتوانند گشایشی در کارها ایجاد کنند.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود:امیدواریم هیئت مدیره جدید خیرین مسکن ساز با توجه به شناختی که از محرومیت های استان دارند با استفاده از ظرفیت خیرین استان و خارج استان جهت رفع مشکل مسکن محرومان استان گام های خوبی برداشته شود.

?نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: با توجه به گستردگی مشکلات مناطق حاشیه نشین شهرهای استان لرستان تنها با استفاده از ظرفیت خیرین استانی حل نمی شود در همین راستا باید برای حل مشکلات این مناطق فکر اساسی کرد.

?وی بیان کرد:امیدواریم با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان گام ها به سرعت بیشتری برداشته شود و ۱۰ هزار مسکنی که قرار است توسط ستاد اجرایی فرمان امام راحل ساخته شود به هزار و ۷۰۰ مسکن طرح ملی اضافه شود نه اینکه از این ۱۰ هزار مسکن تعداد کم شود و همچنین ۳ هزار مسکنی که رئیس بنیاد شهید کشور قول دادند جامعه عمل به خود بگیرد.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: جهت ورود خیرین مسکن ساز به ساخت مسکن محرومان باید قوانین دست و پاگیر را رفع و مسیر را تسطیح کنیم که خیرین بیش از گذشته در تامین مسکن محرومان ورود کنند.

99/8/29

برچسب‌ها: