جلسه هیئت امناء ستاد بازسازی عتبات عالیات استان لرستان در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد .

جلسه هیئت امناء ستاد بازسازی عتبات عالیات استان لرستان در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد .
فروردین 23, 1400
210 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در جلسه هیئت امناء ستاد بازسازی عتبات عالیات که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد با بیان اینکه عتبات عالیات مکان هایی مقدس هستند که در این مکان ها ذکر و یاد خداوند گرامی […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در جلسه هیئت امناء ستاد بازسازی عتبات عالیات که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد با بیان اینکه عتبات عالیات مکان هایی مقدس هستند که در این مکان ها ذکر و یاد خداوند گرامی داشته می شود اظهار داشت: عتبات عالیات مکان هایی هستند که با توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تقرب به درگاه خداوند متعال انجام و محلی برای نزول فرشتگان الهی است .

وی افزود : اجتماعی که در عتبات عالیات شکل می گیرد تعظیم شعائر الهی و مایه عظمت اسلام، مسلمین و شیعیان است که نمونه بارز آن را در راهپیمایی اربعین مشاهده می کنیم .

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: افرادی که در هیئت امناء عتبات و عاليات و ساخت عتبات مقدس فعالیت می کنند به درگاه الهی تقرب می جویند و اسباب تقرب دیگران را به درگاه الهی فراهم می کنند، که منزلت و جایگاه خیلی ارزشمندی است.

وی بیان کرد: در اموری که جنبه انفاقی دارد علاوه بر اینکه نیازی در سطح جامعه برطرف می شود موجب رشد اخلاقی و کمال آن جامعه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی گفت: با توجه به اینکه تدین از ویژگی خاص مردم استان لرستان است علی رغم وضعیت اقتصادی و خاص مردم در عمران و سازندگی عتبات عالیات همواره پیش قدم بودند و با مجاهدت به طور مستمر در عمران و سازندگی عتبات عالیات تلاش کردند.

وی تصریح کرد: از کلیه خیران، نیکوکاران و عموم مردم متدین و انقلابی استان لرستان، مسئولان، کارکنان دولتی و غیر دولتی، گروههای جهادی و جوانان انقلابی استان لرستان تقاضا داریم همچنان به مجاهدت خود در ساخت عتبات عالیات در حد توان مالی که دارند ادامه بدهند زیرا وقتی کار مخلصانه و برای خداوند باشد کم یا زیاد بودن کار مهم نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه شرکت در بازسازی عتبات عالیات رزق و سفره معنوی است که گسترده شده و زمینه شرکت همه مردم برای بهره گرفتن از این سفره معنوی فراهم است خاطرنشان کرد: خوشبختانه جهت انجام کارهای عمرانی در عتبات عالیات در استان لرستان افراد زیادی داوطلب هستند که نشان از تدین مردم استان است

وی اظهار داشت: فعالیت در ستاد عتبات عالیات و کارها ی خیری که در این ستاد انجام می‌ شود مصداق صدای شهداست که به گوش انسان‌های با تقوا و با ایمان می‌ رسد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود:پیامبر اسلام (ص) در هفته پایانی ماه شعبان در خطبه ای همه ما را به ماهی که روز هایش بهترین روزها ،شب هایش بهترین شبها و تلاوت یک آیه از قرآن برابری می کند با ختم قرآن در ماههای دیگر سال فرا می خواند.

1400/1/22