جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان لرستان
خرداد 2, 1400
304 بازدید

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و دستگاه های مربوطه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز […]

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و دستگاه های مربوطه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز شنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام و قیام خونین ۱۵ خرداد با اشاره به رشادت های رزمندگان لرستان در ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: رزمندگان لرستانی برگ های زرینی در دفاع مقدس و تاریخ کشور ورق زدند و کلید فتح عملیات های سخت و دشوار بودند.

وی افزود: رشادت های رزمندگان لرستانی در ۸ سال دفاع مقدس ، عملیات حاج عمران و آزادسازی خرمشهر را باید با برنامه ریزی های دقیق تری ثبت و ضبط کرد و برای نسل های آینده بازگو شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: چنانچه دستگاهی در انجام وظایف جهت برنامه های فرهنگی و مناسبتی کاستی دارند اعلام شوند

وی بیان کرد: نام ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان در برنامه های ارتحال امام و۱۵ خرداد حتما ذکر شود و همچنین دیدار با خانواده های شهدا باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در رابطه با واقعه ۱۵خرداد گفت: اهمیت این روز به حدی است که امام راحل در ارتباط با این روز فرمودند من برای همیشه روز ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام می کنم.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت برنامه شاد در آموزش و پرورش فرصت بسیار خوبی برای آموزش و پرورش و سایر دستگاهها است که بتوانند بااستفاده از ظرفیت فضای مجازی برای برقراری با نسل نوجوان ،جوان و خانواده برنامه های متنوعی را اطلاع رسانی کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به انتخابات پیش رو خاطر نشان کرد: جهت بالا بردن مشارکت مردم در انتخابات باید با بر نامه ریزی و استفاده از طرفیت ها مشارکت حداکثری مردم را رقم بزنیم زیرا که الان دشمن به دنبال کاهش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو است.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه های ارتحال امام باید با رعایت کامل پروتکل بهداشتی برگزار و همچنین با توجه به اهمیت انتخابات نشست های بصیرت افزایی و معرفت زایی مختلفی در فضای باز برگزار شود.

حجت الاسلام واالمسلمین شاهرخی افزود: انتخاب یک حق و یک تکلیف است در همین راستا حق بودن و تکلیف بودن انتخابات را باید ادا کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه امام راحل اصولی داشتند که در صحیفه نور و وصیت نامه ایشان به آن اشاره شده عنوان کرد:تکیه بر آراء مردم در سیاست داخلی و تامین اتحاد و یکپارچگی ملت،مردمی بودن و دلبستگی مسئولان به کار و حل مشکلات مردم ،مبارزه با فساد و مفسدان مالی از مهمترین اصول امام راحل در سیاست های داخلی بود.

وی بیان کرد: مبارزه با زیاد خواهی نظام سلطه از جمله مهمترین اصول امام راحل در سیاست خارجی بود زیرا اصول سیاست خارجی تنها گفتگو نیست بلکه گفتگو به پشتوانه ایستادگی انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بابیان اینکه دشمن اگر بداند کشوری دچار ضعف است با او وارد گفتگو نمی شوند گفت: ایستادگی در برابر زیاد خواهی دشمنان ،اتحاد با ملت های مسلمان ، مبارزه با رژیمی که سودای نیل تا فرات را در سر دارد از جمله سیاست های خارجی امام راحل است که باید تبیین شود.

وی تصریح کرد: دفاع کامل و قاطع از احکام اسلامی ،تربیت جوانان مومن،پای کار،انقلابی،متدین ،معنویت گرا ،عدالت خواه،ترویج معروف و نهی از منکر،مبارزه با فحشا و فساد و ارائه الگوی زن مسلمان نیز از جمله مهمترین اصول فرهنگی امام راحل هستند که باید برای نسل جوان بیان شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اصول اقتصادی امام راحل اظهار داشت : تکیه بر اقتصاد ملی و خود کفایی ، جلوگیری از قاچاق کالا در صادرات و واردات، عدالت اقتصادی در تولید، توزیع و مصرف ،احترام به کار،کارگر، سرمایه و کارفرما،نفی نظام سرمایه داری که در آن اکثریت در سختی و اقلیت در رفاه باشند نیز از جمله مهمترین اصول اقتصادی امام راحل هستند.

1400/3/1