جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و با حضور دکتر عبدالهادی فقهی زاده، معاون محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضای شورا در دفتر نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شد .

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و با حضور دکتر عبدالهادی فقهی زاده، معاون محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضای شورا در دفتر نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شد .
بهمن 8, 1399
470 بازدید

به ریاست نماینده ولی فقیه در استان لرستان ؛ ?جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، عصر امروز هفتم بهمن ماه، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و […]

به ریاست نماینده ولی فقیه در استان لرستان ؛

?جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، عصر امروز هفتم بهمن ماه، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و با حضور دکتر عبدالهادی فقهی زاده، معاون محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضای شورا در دفتر نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شد .

✅ حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان در سخنانی با تاکید بر ضرورت توجه به معارف قرآنی در فعالیت های آموزشی، فرهنگی و تبلیغی، اظهار داشت: در مساجد و محله ها به صورت خودجوش این کار در حال انجام است و ما هم باید برای توسعه فرهنگ قرآنی کار را تسهیل کنیم.

?وی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی مفاخر استان لرستان، گفت: همچنین ایجاد کتابخانه های تخصصی قرآنی در شهرهای استان از دیگر اقداماتی بوده که در دستور کار قرار گرفته است.

?نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه از پیگیری برای ساخت مجموعه های مستندی قرآنی در استان خبر داد و گفت: همچنین برگزاری شب های قرآنی، دیدار با پیشگامان فرهنگ قرآنی، چاپ کتاب ها با موضوعات قرآنی، ساخت فیلم های کوتاه و مستند درباره مفاخر فرهنگی و قرآنی، بزرگداشت خدمت گزاران قرآنی، بزرگداشت مفاخر و علمای قرآنی، حمایت از آثار فرهنگی و قرآنی مکتوب و … در دستور کار قرار گرفته است.

?حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: در این مقطع از زمان هر پیامی که داریم را باید در قالب هنر فاخر و تاثیرگذار، ماندگار کنیم.

?وی با اشاره به اینکه برنامه داریم که از معاون فرهنگی وزیر ارشاد و همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان دعوت کنیم، گفت: اقدامات و برنامه های استان برای سفر وزیر به استان آماده شده و وظایف دستگاههای فرهنگی، قرآنی و … را نیز در این رابطه مشخص کرده ایم.

?نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه ظرفیت ها در لرستان فراوان است و باید کارهای بیش از این با عمق بیشتری در این حوزه ها انجام بگیرد، تصریح کرد: در مرکز استان تنها ۸۰ مسجد داریم که اینها کانون های فرهنگی و هنری دارند و تکلیف وزارت ارشاد در این حوزه باید در عمل مشخص شود.

?حجت الاسلام شاهرخی، بیان داشت: باید نسبت به کانون های فرهنگی و هنری، کانون های مساجد، ظرفیت هایی که در حوزه های علمیه وجود دارد و … توجه ویژه تری صورت گیرد.

?وی با تاکید بر اینکه انتظار می رود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی نگاه ویژه ای به قرآن داشته باشند، عنوان کرد: محور برپایی و حاکمیت دین، قرآن است و نظام اسلامی ما هم محورش قرآن است.

99/11/7

? پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

?کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

?کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان_و_امام_جمعه_خرم آباد

#نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#حجت_الاسلام_و_المسلمین_سید_احمد_رضا_شاهرخی_نماینده_ولی_فقیه_در_استان_لرستان

#سید_احمد_رضا_شاهرخی  #احمد_رضا_شاهرخی#شاهرخی

برچسب‌ها: