جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش و شورای ورزش همگانی و مراسم تجلیل از قهرمانان لرستانی رقابتهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش و شورای ورزش همگانی و مراسم تجلیل از قهرمانان لرستانی رقابتهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
شهریور 25, 1400
129 بازدید

 جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش و شورای ورزش همگانی و مراسم تجلیل از قهرمانان لرستانی رقابتهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، دکتر خادمی استاندار لرستان و دیگر مسئولان ذی ربط برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی صبح امروز […]

 جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش و شورای ورزش همگانی و مراسم تجلیل از قهرمانان لرستانی رقابتهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، دکتر خادمی استاندار لرستان و دیگر مسئولان ذی ربط برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی صبح امروز در مراسم تجلیل از قهرمانان لرستانی رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو که در استانداری لرستان برگزار شد با بیان اینکه جلسه امروز در حقیقت گرامیداشت و پاسداشت فتوت و جوانمردی است اظهارداشت: ورزش و ورزشکار دو نامی هستند که همراه با خود فتوت، جوانمردی، تواضع و فروتنی را به همراه دارند.

وی افزود: جوانمردی به معنی سخاوت همراه با بزرگواری است و یک جریان اجتماعی است که اهداف خیرخواهانه انسانی را توام با خدمتگزاری صادقانه به فرد و جامعه دنبال می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه جوانمرد دارای دو صفت سخاوت و شجاعت است عنوان کرد: امیرالمومنین علی (ع) در رابطه با جوانمردی و مردانگی می‌فرمایند: مردانگی نامی است که همه بزرگواریها و خوبی‌ها را در خود دارد، مردانگی دوری کردن انسان از آنچه مایه ننگ او است و به دست آوردن آنچه که سبب آراسته شدن او می‌شود.

وی بیان کرد: رزمندگان انقلاب اسلامی در جبهه‌های نور علیه ظلمت در حفظ از مرزهای ایران اسلامی نیز دارای دو صفت شجاعت و سخاوت بودند، سخاوت به معنی اینکه جانشان را در راه خدا برای حفظ مملکت و میهن اسلامی تقدیم و سخاوتی بالاتر از جانبازی در راه خدا نیست و شجاعت ویژگی دوم یک جوانمرد است که برای حفظ کیان اسلامی خود را به خطر می‌اندازند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: اقتدار و عظمت کنونی کشور را مدیون جوانمردی رزمندگان اسلام و کسانی که پاسدار مرزهای ایران اسلامی و همچنین صبر و شکیبایی خانواده شهدا هستیم.

وی تصریح کرد: ورزشکارانی که در میدان‌های قهرمانی حضور یافته و در عرصه‌ای از عرصه‌های ورزش حضور پیدا می‌کند و چشم‌هایی را در سراسر دنیا به سمت خودش جلب می‌کند در واقع ترجمه‌ای از احساسات ملی و هویت اسلامی کشور و ملت ما است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: ورزشکاران با کسب قهرمانی هویت ملت بزرگ ایران را به جهانیان نشان می‌دهند، همانطور که رزمندگان اسلام در دفاع از انقلاب اسلامی این هویت را نشان دادند.

وی با بیان اینکه ورزشکاران ایرانی در عرصه‌های جهانی و بین المللی نماد شخصیت ملت بزرگ ایران اسلامی هستند اظهار داشت: ورزشکار نماد شخصیت ملت بزرگ ایران هستند همانگونه که سردار شهید سلیمانی به عنوان نماد شخصیت ملت بزرگ ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: وقتی قهرمانانی در پارالمپیک ناخواسته از جهت جسمی دارای محدودیت‌هایی هستند اما با تلاش مسیر سختی را طی می‌کنند تا به قله قهرمانی و مدال برسند این سبب می‌شود که ملت نیز این قهرمانان را الگوی خودش قرار بدهد و برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و ارتقاء فرهنگی و اقتصاد تلاش و کوشش مضاعف کنند.

نماینده ولی فقیه درلرستان عنوان کرد: وقتی یک ورزشکار در جلوی میلیون‌ها نفر خدا را شکر می کند و سجده شکر می‌کند این کار در حقیقت انتشار و گسترش پیام معنویت است

شاهرخی عنوان کرد: از همه ورزشکارانی که در استان لرستان در طول سال های گذشته در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک برای ملت، کشور و استان ما افتخار آفریدند تشکر و قدردانی می نمایم

وی بیان کرد: از دو قهرمان پارالمپیک آقای حامد امیری که با وجود اینکه از لحاظ جسمانی مصدوم بودند و حائز این رتبه شدند و از آقای سجاد محمدیان که با روح پهلوانی مدال خودشان را به خانواده شهید رشید سپهوند تقدیم نمودند تشکر می کنم

قهرمانان پارالمپیک لرستان توانستند خودشان را با رزمندگان اسلام،خون شهدا و خانواده شهدا پیوند بزنند و این چنین قهرمانانی از سیم خاردار هوای نفس عبور کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: ورزشکاران جوانمرد همان کاری را می‌کنند که رزمندگان اسلام کردند، رزمندگان در اوج جوانمردی و ایثار قرار داشتند چون جانشان را بذل می‌کنند و جانشان را در معرض خطر قرار دادند و ورزشکاران وقتی بر روی امواج تبلیغاتی مورد توجه جهانی و ملی قرار می‌گیرند مغرور نمی‌شوند و مردمی می‌مانند که این کار همچون شهدا عبور از هواپرستی است.

وی تصریح کرد: ورزش در استان لرستان باید جایگاه بهتری پیدا کند زیرا جوانان استان لرستان از جهت فیزیکی و جسمانی این آمادگی را دارند و از جهت غیرت و شجاعت در موقعیت ممتازی هستند به خصوص مسابقاتی مانند دومیدانی که استان لرستان سابقه طولانی از موفقیت دارد و مدال های ارزشمندی را در این مدت کسب کرده اند، در همین راستا امیدواریم با برنامه‌های کارشناسی و علمی در مسائل ورزشی لرستان در جایگاه حقیقی خودش قرار گیرد.

وی عنوان کرد: از آقای بهرامی مربی تیم ملی ورزش همگانی ایران اسلامی که در طول سالیان متمادی آموزه ها و دانستی های خودشان را در اختیار جوانان استان قرار دادند و با اینکه موقعیت ممتازی در کشور دارند اما نگاهشان از استان دریغ ننمودند تشکر و قدردانی می نمایم.

 

 

 

1400/6/25