جلسه شورای اداری شهرستان دورود با محوریت معارفه امام جمعه جدید شهرستان دورود

جلسه شورای اداری شهرستان دورود با محوریت معارفه امام جمعه جدید شهرستان دورود
شهریور 29, 1399
491 بازدید

جلسه شورای اداری شهرستان دورود با محوریت معارفه امام جمعه جدید شهرستان دورود به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دورود و مراسم تکریم ومعارفه امام جمعه این شهرستان با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: امور […]

جلسه شورای اداری شهرستان دورود با محوریت معارفه امام جمعه جدید شهرستان دورود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دورود و مراسم تکریم ومعارفه امام جمعه این شهرستان با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: امور امت به سر انجام نمی رسد مگر به دست علما و امرا اظهار داشت: در جلسه شورای اداری و تامین که با حضور علما و حاکمان و نماینده حاکمیت تشکیل می شود باید با برنامه ریزی ،خرد جمعی، همدلی و وفاق، استان لرستان و شهرستان دورود به جایگاه اصلی خودش برگردد.

?وی افزود: شهرستان دورود نامی شناخته شده در کشور وبه عنوان یک مرکز فرهنگی و اقتصادی در گذشته شناخته شده که باید با این عنوان همچنان باقی بماند، شهدای این شهرستان که در دفاع از میهن اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شدند، نام آورانی شناخته شده دراستان و کشور هستند.

?نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: رزم دلاور مردان شجاع لرستانی در تیپ57 حضرت ابوالفضل(ع) و گردان محرم دورود در هشت سال دفاع مقدس زبانزد خاص و عام است و این رزمندگان مدال های افتخار این شهرستان هستند.

?وی بیان کرد: نماز جمعه به عنوان قرارگاه ایمان ، تقوا و بصیرت نقش مهمی در ایجاد شخصیت اجتماعی برای مردم دارد همانگونه که اصل نماز در تربیت انسان ها تاثیر گذار است نماز جمعه نیز به عنوان یک مرکز عبادی، سیاسی و تصمیم گیری در بارور کردن شخصیت اجتماعی انسان ها بسیار تاثیر دارد که در همین راستا امام راحل (ره) فرمودند: نماز جمعه از عنایات خداوند تبارک و تعالی به جمهوری و نظام اسلامی است.

?حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: مساجد ما باید مساجدی باشند که محل رفت و آمد جوانان مومن و انقلابی برای تشکیل کانون های فرهنگی و محلی برای اجتماع مومنان باشد که در پایان هفته این اجتماع به اجتماع نماز جمعه تبدیل شود.

?وی با بیان اینکه بقای نظام اسلامی در سایه تعلیم و تربیت اسلامی است تصریح کرد: اگر می خواهیم نظام اسلامی ادامه پیدا کند بایستی نظام تعلیم و تربیت اسلامی که در دانشگاهها ، آموزش و پرورش و موسسات فرهنگی شکل می گیرد بر اساس دستورات و مبانی اسلامی باشد.

?نماینده ولی فقیه در لرستان نماز جمعه را محلی برای گسترش تعلیم و تربیت اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: خوش خلقی، سعه صدر، وحدت آفرین، مورد قبول و پذیرش بودن، مشورت پذیر، انقلابی ، دارای مواضع روشن و شفاف در پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری و در عین حال فرا جناحی همراه با جذب حداکثری در موفقیت نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه نقش آفرین است.

?وی اظهار داشت: پاک دستی، حامی حوزه های علمیه و موسسات علمی و دانشگاهی ،مدافع مراکز تولید و اشتغال ،اهل گفت و گو مشورت ، تبادل نظر با روحانیون،اساتید،نمایندگان مجلس خبرگان ،مجلس شورای اسلامی و دستگاههای سیاسی ،امنیتی و نظامی ، مشورت با نخبگان شهرستانی و استانی و بهره گیری از ظرفیت های استانی از دیگر امور ضروری برای نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه است.

? حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی افزود: خوشبختانه ستاد اجرایی فرمان امام راحل با اعتباری بالغ بر پانصد میلیارد تومان برای ایجاد دوازده هزار شغل در استان در حال برنامه ریزی است و همچنین بنیاد مستضعفان جهت ایجاد تعلیم، تربیت ، اشتغال و تولید در استان ورود کرده است.