جلسه ستاد هماهنگی ماه مبارک رمضان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

جلسه ستاد هماهنگی ماه مبارک رمضان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
فروردین 19, 1400
211 بازدید

  به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز هجدهم فروردین ماه جلسه ستاد هماهنگی ماه مبارک رمضان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام قدرتی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، حجت الاسلام چراغی رییس ستاد اقامه نماز استان […]

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، صبح امروز هجدهم فروردین ماه جلسه ستاد هماهنگی ماه مبارک رمضان با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام قدرتی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، حجت الاسلام چراغی رییس ستاد اقامه نماز استان لرستان و دیگر اعضای ستاد در دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان در جلسه هماهنگی ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، چه خوب است که چشمان، گوش و قلب ما هم روزه دار باشد و بهره برداری لازم را در جهت رشد و ارتقای معنوی داشته باشیم و برکات معنوی این ماه نصیب امت اسلامی، مردم مسلمان ایران و هم استانی های عزیز شود، اظهار داشت: در بحث الزامات و شئونات ماه مبارک رمضان نیاز است با دقت بیشتر مورد توجه باشد و متفاوت‌تر از سال‌های قبل برنامه‌ریزی شود اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های قبل در سطح شهر شاهد صحنه‌هایی از عدم رعایت شئونات مبارک رمضان بودیم که شایسته استان تمام شیعه و اسلامی لرستان نیست.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه باید نسبت به اموراتی که در جامعه می‌گذرد حساس باشیم، تصریح کرد: گویا بی تفاوت شده‌ایم و اگر ورود نکنیم با هیچ منطقی سازگار نیست، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باید این مسائل را بیان کنند، اگر به رعایت شئونات اسلامی و دینی بی تفاوت باشیم دیگر قادر نخواهیم بود به نقطه اول برگردیم.

وی با بیان اینکه بازار و خیابان‌های استان در ماه مبارک رمضان باید اسلامی باشد افزود: جهت رعایت شئونات ماه مبارک رمضان با همکاری سازمان‌های مربوطه و اتحادیه اصناف باید با برنامه ریزی های انجام شده فضایی فراهم شود که در سطح استان شئونات ماه مبارک رمضان رعایت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برگزاری برنامه‌های ماه رمضان با بیان اینکه از اظهار نظرهای قطعی و متفرقه با توجه به اینکه رنگ شهرها متفاوت است باید پرهیز شود، گفت: شرایط شهرها و بخش‌ها و روستاها متفاوت است، این تعبیر که در مسجد را پلمب کنیم یا تعطیل کنیم اظهار نظرهایی است که نیاز به تعمق بیشتر دارد و باید پرهیز صورت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان از قبل بایستی تدارک دیده شود و مردم شاهد آشفتگی در بازار نباشند، تصریح کرد: تهیه اقلام و توزیع مناسب آنها به عهده ستاد تنظیم بازار است که بایستی با برنامه ریزی دقیق از تولید تا مصرف را پیش بینی کنند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی گفت: در ستاد تنظیم بازار استان قرارگاه ۱۷ ربیع الاول تشکیل شده است و موضوع تهیه اقلام مورد نیاز مردم مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های تبلیغی در دورهمی‌های با تعداد اندک فرصت خوبی است که گفتمان موثر تر مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی را متدینین انجام داده‌اند، ادامه داد: الان هم گفته می‌شود استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ابتلای به ویروس را تا حد بالایی کاهش می‌دهد و جلسات و مراسمات مذهبی و دینی ما هم فاصله رعایت می‌شود و از ماسک استفاده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: خصوصاً در این ایام که هوا به گونه‌ای است که می‌شود از فضای باز استفاده کرد، دلیلی ندارد به صورت یکسان همه محافل و اجتماعات را ببینیم، گاهی می‌گویند با برگزاری مراسم عادی انگاری می‌شود اما این دلیل قابل قبولی نیست.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه بیشتر مجالس مذهبی ما در این مدت تعطیل بوده است به غیر از نماز جمعه که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده اما شما همچنان تجمعات و مراسماتی همچون ترحیم را می‌بینید، افزود: اینکه مراسم دینی و مذهبی را با این دلایل و با عنوان عادی انگاری تعطیل کنیم پذیرشش سخت و دشوار است، با توجه به اینکه وضعیت شهرها هم متفاوت است می‌توان مراسم را با رعایت پروتکل‌ها بهداشتی برگزار کرد.

وی با اشاره به ظرفیت فضای مجازی جهت برگزاری برنامه‌های ماه مبارک رمضان تصریح کرد: می‌توانیم با همدلی، اتحاد و یاری خداوند کلیه برنامه‌های ماه مبارک رمضان را در فضایی متفاوت‌تر برگزار کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در ماه مبارک رمضان کمک‌های مومنانه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ستاد مشارکت‌ های مردمی، ستاد مقابله با کرونا و سایر سازمان‌های مسئول بیش از گذشته ادامه داشته باشد تا بتوانند خدمات بهتری به جامعه هدف و نیازمندان ارائه بدهند.

 

1400/1/18