جلسه دبیران ستاد اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

جلسه دبیران ستاد اقامه نماز دستگاههای اجرایی استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
اسفند 6, 1399
303 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز ششم اسفند ماه جلسه دبیران ستاداقامه نماز دستگاههای اجرایی استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام چراغی، دبیر ستاد اقامه نماز لرستان و آقای فارسانی مدیرکل کمیته امداد امام […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، ظهر امروز ششم اسفند ماه جلسه دبیران ستاداقامه نماز دستگاههای اجرایی استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، حجت الاسلام چراغی، دبیر ستاد اقامه نماز لرستان و آقای فارسانی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان برگزار گردید.

حجت‌الاسلام سید‌احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، چهارشنبه ششم اسفندماه در نشست دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان لرستان که در سالن اجتماعات ستاد اقامه نماز استان برگزار شد، با تبریک سالروز ولادت مولای متقیان، امام علی(ع)، اظهار کرد: اگر همه نیکی‌ها و صفات پسنده را به‌عنوان قله‌ای فرض کنیم، امیرالمومنین علی(ع) بر فراز آن قله است.

وی با یادآوری این مطلب که مردم ایران اسلامی را مردمانی ارادتمند و پیرو امام علی(ع) می‌شناسند، ادامه داد: سمت و سوی ما باید در راستای سیره علوی و تبعیت از آن حضرت باشد، زیرا راه سعادت و رستگاری پیروی از سیره و منش امام علی(ع) است.

وی نماز را کامل‌ترین شیوه شکرگزاری از خداوند متعال دانست و گفت: در اقامه نمازهای روزانه، ۱۰ مرتبه در نماز از خدا می‌خواهیم ما را به صراط مستقیم هدایت کند و ما را از راه «ضالین» و «مغضوبین» دور کند.

شاهرخی با اشاره به اینکه واژگان «ضالین» و «مغضوبین» که در سوره حمد به آنان اشاره شده است، با هم تفاوت دارند، اضافه کرد: ضالین کسانی هستند که از مسیر حق منحرف هستند، اما مغضوبین کسانی هستند که هم از مسیر حق منحرف هستند و هم دیگران را به انحراف می‌کشانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با تأکید بر لزوم توجه و اهتمام به اقامه نماز در ادارات، گفت: دبیران اقامه نماز زمینه اقامه نماز را در هر شرایطی برپا کنند، زیرا نماز وسیله تقرب به درگاه الهی است و محبت خداوند را در دل‌ها می‌نشاند.

وی بر لزوم شناسایی شیوه‌های اقامه باشکوه نماز در ادارات تأکید کرد و با اشاره به اینکه نماز موجب سلامت اداری می‌شود، افزود: در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا نماز در ادارات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با جدیت دنبال شود.

 

99/12/6