تجلیل از پنج عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد

تجلیل از پنج عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد
آبان 10, 1400
137 بازدید

با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، از پنج نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان که در رتبه‌بندی جدید و معتبر «اسکوپوس»، در فهرست دو درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند تجلیل شد. در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده […]

با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، از پنج نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان که در رتبه‌بندی جدید و معتبر «اسکوپوس»، در فهرست دو درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفتند تجلیل شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، ضمن تبریک این موفقیت علمی، علم و دانش همراه کسب معنویت و تقویت اخلاق دینی را باعث پیشرفت همه جانبه‌ی جامعه دانست.

دکتر شاهرخی توضیح داد که براساس تعالیم دینی، مقوله‌هایی همچون امنیت، دانش منجر به کارآفرینی و اشتغال و ارتقای اخلاق و فرهنگ جامعه از جمله ارکان پیشرفت جامعه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از اساتید برتر دانشگاه لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه در سوره شمس خداوند ۱۱ بار به خورشید، ماه، روز، شب و آسمان و زمین سوگند می‌خورد و می‌فرماید خداوند هم خوبی‌ها و هم بدی‌ها را به انسان نشان می‌دهد، اظهار داشت: حتماً آن کسی که درونش را از آلودگی‌ها پاک کرده به سعادت می‌رسد.

وی با بیان اینکه جهان بشریت جهانی در حال پیشرفت علمی است، در حال اختراعات و اکتشافات است و طبیعتاً اگر این پیشرفت و اکتشافات در ید و در قدرت زورگویان عالم قرار بگیرد نتیجه آن بهره مندی اقلیت و محرومیت اکثریت است، تصریح کرد: پیشرفت علمی باید در اختیار افراد یا حاکمیتی قرار بگیرد که به دنبال گسترش آرمان‌ها و ارزش‌های انسانی، اخلاقی و دینی است تا این بهره مندی عمومیت پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه پیامبر گرامی اسلام در حدیثی می‌فرماید «سه چیز است که حجاب‌ها را پاره می‌کند و به پیشگاه عظمت خدا می‌رسد؛ صدای گردش قلم‌های دانشمندان به هنگام نوشتن، صدای قدم‌های مجاهدان در میدان جهاد و صدای چرخ نخ ریسی زنان پاکدامن!»، افزود: این حدیث به بحث تولید و اقتصاد اشاره دارد، ارتقای علمی به همراه امنیت و تولید است که پیشرفت می‌آفریند؛ اگر این سه مورد با هم همراه شدند آن گاه موانع پشت سر گذاشته می‌شود و ملت‌ها صاحب عزت و کرامت و سربلندی می‌شوند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه در رشد و تحولی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در علوم و فنون مختلف ایجاد شده است، نقش اساتید دانشگاهی پررنگ و غیر قابل انکار است؛ در هسته‌ای، پزشکی، فنی مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و … این پیشرفت‌ها چشمگیر است، گفت: ترور شهدای هسته‌ای گواه بر این موضوع است که در این جهت سلامت بوده‌ایم و پیشرفت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مایه افتخار است که دانشمندان ایرانی با وجود همه محدودیت‌ها واکسن کرونا را تولید می‌کنند، تصریح کرد: جریان علمی فرهنگی تأثیر گذار باید شکل بگیرد؛ رهبری فرمودند که تا نفس دارم از جریان علمی کشور دفاع می‌کنم؛ لذا جریان سالم علمی تأثیر گذار باید قوت بگیرد و نهادینه شود تا برای همه نسل‌ها الگو شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه علم بدون معنویت و اخلاق ابزاری در دست زورگویان عالم و چپاول گران است، افزود: چراغ علم امروز در دست اساتید دانشگاه و اساتید حوزه‌های علمیه است، در دست دانشجویان و طلاب است، چراغی پر فروغ است گرچه با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها مسیری سخت و دشوار هم وجود دارد.

حجت الاسلام شاهرخی یادآور شد: حفظ این چراغ پرنور و روشنایی بخش علم و اخلاق که رشد و کمال عموم جامعه را در پی دارد، امروز در دست اساتید و دانشمندان شریف و گرامی ایران اسلامی است و به ثمر رسیدن این مجاهدت‌ها یعنی عزت و شرافت و سربلندی ملت ایران.

وی ادامه داد: تقدیر و تشکر می‌کنیم از اساتید گرامی دانشگاه لرستان که جزو دو درصد دانشمندان برتر جهان در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند؛ ان شاء الله این موفقیت آغازی باشد برای رشد و تعالی و ترقی برای رسیدن به قله‌های رفیع علم و دانش و اخلاق و معنویتی که ثمره شیرین را در پی داشته باشد و عموم مردم از آن بهره ببرند.

1400/8/9