تجلیل از دو ورزشکار قهرمان آسیایی در استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

 تجلیل از دو ورزشکار قهرمان آسیایی در استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
اردیبهشت 19, 1400
280 بازدید

صبح روز نوزدهم اردیبهشت ماه، طی آیینی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان از دو قهرمان ورزشی و مدال‌آور آسیایی رشته کشتی در استان لرستان تجلیل شد. حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه […]

صبح روز نوزدهم اردیبهشت ماه، طی آیینی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان از دو قهرمان ورزشی و مدال‌آور آسیایی رشته کشتی در استان لرستان تجلیل شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار کرد: از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بودجه‌های متمرکز در حوزه ورزش استفاده شود کما اینکه پیوست‌های بودجه‌ای هم می‌تواند برای حل مشکلات ورزشی موثر باشد

وی با اشاره به اینکه ورزش همراه با اخلاق و فتوت و جوانمردی معنا پیدا می کند، خصوصا ورزش کشتی که اساس آن جوانمردی و اخلاق و دین و دیانت است، تصریح کرد: مردم قدرشناس ورزشکاران هستند زیرا نام نیک تختی و پوریای ولی با جوانمردی و پهلوانی آمیخته و در قرون و اعصار هنوز ورد زبان‌‌ها مانده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با یادآوری اینکه قهرمانی فقط در مدت کوتاهی در ذهن می‌ماند اما آنچه باقی می‌ماند پهلوانی و فتوت است، ادامه داد: در دو ورزشکار مدال‌آور لرستانی که در رشته کشتی قهرمان آسیا شدند، روحیه جوانمردی و فتوت را می‌بینیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه کسی نمی‌تواند منکر اثرات ورزش بر سلامت جسم و روح باشد، خاطرنشان کرد: بجای اینکه هزینه‌ها صرف آسیب‌های اجتماعی شوند باید صرف توسعه ورزش همگانی، جذب کردن نسل جوان به ورزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شود.

وی با اشاره به اینکه ورزش همگانی موجب تقویت روحیه مردم می‌شود، افزود: مسابقات المپیک هم مسابقات مهمی است و باید زمینه تمرین و حضور قهرمانان در عرصه المپیک فراهم شود از طرفی مسئولان باید خود را مدیون ورزشکاران بداند زیرا تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزشی، تجلیل از معروف‌ها و فضیلت‌ها و تقدیر از افتخار و عزت ملی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با یادآوری این مطلب که وقتی قهرمانی در عرصه جهانی نام و پرچم کشور را بالا می‌برد موجب عزت و اقتدار کشور می‌شود، تقدیر از ورزشکاران را تقدیر از مفاهیم بلند ارزشی معنا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه بی‌توجهی با ورزشکاران قابل پذیرش نیست بر لزوم توجه به ورزش استان تاکید کرد و گفت لرستان سرمایه خوبی در ورزش کشتی دارد و افرادی مانند غلامرضا محمدی از استان لرستان برخاسته‌اند و بدون شک توجه خاص به ورزش کشتی استان خواهند داشت.

 

1400/2/19