بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته1400/1/20

 بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته1400/1/20
فروردین 21, 1400
286 بازدید

بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته1400/1/20 حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در پیام جمعه این هفته با اشاره به آخرین جمعه ماه شعبان اظهار داشت: امام علی (ع) می‌فرمایند: پیامبر اکرم (ص) در آخرین جمعه از ماه شعبان برای ما این خطبه را خواند: خَطَبَنَا ذَاتَ […]

بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته1400/1/20

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در پیام جمعه این هفته با اشاره به آخرین جمعه ماه شعبان اظهار داشت: امام علی (ع) می‌فرمایند: پیامبر اکرم (ص) در آخرین جمعه از ماه شعبان برای ما این خطبه را خواند: خَطَبَنَا ذَاتَ یوْمٍ فَقَالَ أَیهَا النَّاسُ إِنَّهُ قَدْ أَقْبَلَ إِلَیکمْ شَهْرُ اللَّهِ بِالْبَرَکةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ‌ شَهْرٌ هُوَ عِنْدَ اللَّهِ أَفْضَلُ الشُّهُورِ وَ أَیامُهُ أَفْضَلُ الْأَیامِ وَ لَیالِیهِ أَفْضَلُ اللَّیالِی وَ سَاعَاتُهُ أَفْضَلُ السَّاعَاتِ (ای مردم ماه خدا با برکت، مغفرت و رحمت به سوی شما روی آورده ابتدا ماه برکت، وسط ماه رحمت و پایان ماه مغفرت است و در نزد خداوند بهترین ماه ها و روزهایش بهترین روزها، شبهایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است.) وَ هُوَ شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیافَةِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کرَامَةِ اللَّهِ (ماهی که در آن به ضیافت خدا خوانده و از اهل کرامت خدا قرار داده شده‌اید) أَنْفَاسُکمْ فِیهِ تَسْبِیحٌ وَ نَوْمُکمْ فِیهِ عِبَادَةٌ وَ عَمَلُکمْ فِیهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاؤُکمْ فِیهِ مُسْتَجَابٌ (نفسهای شما در آن ثواب تسبیح دارد و خواب شما در آن عبادت و عمل شما در آن مقبول و دعای شما در آن مستجاب است) فَاسْأَلُوا اللَّهَ رَبَّکمْ بِنِیاتٍ صَادِقَةٍ وَ قُلُوبٍ طَاهِرَةٍ أَنْ یوَفِّقَکمْ لِصِیامِهِ وَ تِلَاوَةِ کتَابِهِ (پس با نیتهای راست و دلهای پاک، از خدا درخواست کنید که شما را برای روزه و تلاوت قرآن توفیق دهد)

وی افزود: همه ما موظف هستیم شئونات ماه مبارک رمضان را رعایت و بازار، خیابان، ادارات و پارک‌های استان به گونه‌ای باشد که چهره این ماه در شهرها متفاوت با دیگر ماه‌ها باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ضمن تاکید به رسیدگی به مستمندان در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان باید فرصت را برای تلاوت قرآن غنیمت شمرده، رعایت حرمت و احترام بزرگترها، انجام صله ارحام و همچنین بستن چشم‌ها و گوش‌های خود از حرام، مهربان رفتار کردن به ایتام و توبه کردن از گناهان به سوی خداوند از جمله مهمترین سفارش‌های پیامبر اسلام (ص) در ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو در این هفته بیان کرد: امروز مصادف است با روز ملی فناوری هسته‌ای و همچنین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی است که به نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

شاهرخی گفت: روز شنبه 21 فروردین ماه سالروز افتتاح حساب شماره ۱۰۰ امام راحل برای کمک به ساخت مسکن برای محرومین و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه روز ۲۱ فروردین سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی است، گفت: همه این مناسبت‌ها روزهای به یاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی است که همراه خود تلخی‌ها، شیرینی‌ها، سختی‌ها و دشواری‌هایی را در پی داشته است.

وی تصریح کرد: مردم به ویژه نسل جوان که بار تداوم انقلاب اسلامی را بر دوش می‌کشند لازم است که درباره چنین مناسبت‌هایی به دقت بنگرند و مطالعه کنند و به عمق آنها پی ببرند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه جوانان ما و مردم دقت کنند که چگونه ایران اسلامی با تکیه بر دانش دانشمندان خود در حالی که در تحریم همه جانبه بود نیازهای هسته‌ای مردم را تأمین کرد، چگونه نیازهای مردم در پزشکی هسته‌ای و صنعت هسته‌ای برطرف شد.

امام جمعه خرم‌آ‌باد خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز دانشمندان ایرانی توانسته‌اند صنعت هسته‌ای را که در اختیار تعداد محدودی از کشورها بود به دست بگیرند در همین راستا جهاد دانشمندان ایرانی در پیشرفت علم، پژوهش و آموزش بر کسی پوشیده نیست.

وی با تاکید بر اینکه در ابعاد دفاعی و حفظ سرزمین و انتقال گنجینه‌های تمام نشدنی دفاع مقدس باید یاد کنیم از کسانی مانند شهید سپهبد صیاد شیرازی و شهید سید مرتضی آوینی، افزود: نقش مهم و تأثیر گذار شهید صیاد شیرازی در دفاع از میهن اسلامی در مقابله با ضد انقلاب و در ایجاد پیوند میان ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین نکاتی است که باید گفته شود، همانطور که شهید آوینی در انتقال گنجینه تمام نشدنی دفاع مقدس به زبان هنر تلاش کرد و راهی را نشان داد و مسیری را آغاز کرد که همچنان ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: این چهره‌های برجسته فراتر از زمان هستند و بر دستگاه‌های فرهنگی و هنری است که وظیفه خود را در معرفی و نشان دادن ابعاد شخصیت آنان به عمل آورند.

 

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات معیشتی و تعطیلی صنایع و کارخانه‌ها در استان اظهار داشت: در عین حال توسط دانشمندان این سرزمین و جوانانی که در ایران اسلامی و در استان ما هستند صنایعی را مشاهده می‌کنیم که به خارج از کشور صادرات دارند؛ نخبگانی وجود دارد که سرمایه‌های فرهنگی و علمی استان ما هستند پس آینده برای ما روشن است.

وی افزود: با دقتی که به عمل خواهد آمد و دستگاه‌های قضایی، نظارتی، جوانان انقلابی و گروه‌های جهادی با حضور در صحنه ان شاء الله در گام دوم انقلاب تلاش می‌کنیم که رویدادهای موفقیت آمیز در کشور ما و استان ما رقم بخورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۱ فروردین سال ۵۸ سالروز افتتاح حساب شماره ۱۰۰ امام راحل گفت: هدف از این اقدام تهیه مسکن برای اقشار کم درآمد و ضعیف بود، امام راحل قصدش این بود که با افتتاح این حساب هم برای افراد محروم و نیازمند مسکن فراهم شود و هم افراد نیکوکار و اهل انفاق با کارهای خیر سطح اخلاق را در جامعه رشد دهند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه هدف این بود که رشد و کمال اخلاقی که در سایه تعاون حاصل می‌شود در جامعه گسترش یابد، تصریح کرد: بعد از آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم شکل گرفت تا امر تهیه مسکن برای محرومان ضابطه مند شود و بنیاد مسکن پس از مدتی در همه شهرها ایجاد شعبه کرد و در سال ۶۶ اساسنامه آن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی ادامه داد: البته امام راحل از بنیاد مستضعفان هم در همان موقع خواستند که به کمک به این طرح بیاید و از اموال مصادره شده خاندان پهلوی و اطرافیان آن در ایجاد مسکن برای محرومین مشارکت کند. از دولت هم خواسته شد در طرح‌های اساسی و بلند مدت خود برای حل این مشکل در سطح عموم طرح‌هایی را تهیه کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: اگر چه مشکل مسکن پا بر جاست اما همواره شاهد مجاهدت های کارکنان، مهندسان بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی هستیم

وی افزود : ما شاهد بودیم در سیل ۹۸ خیرین پای کار آمدند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز خدمات ارزشمندی به مردم سیل زده ارائه داد که جای تقدیر دارد.

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به تدریج باید خود را برای حضور در انتخابات و مشارکت حداکثری و انتخاب بهترین رئیس جمهور و بهترین افراد برای شوراهای اسلامی آماده کنیم، تصریح کرد: از الان به دنبال فرد یا افرادی باشیم که مجموعه‌ای از خصلت‌ها را داشته باشند که بتوانند ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی را برای ملت ما رقم بزنند.

وی با تاکید بر اینکه چنین فرد یا افرادی باید دارای ویژگی‌هایی باشند، افزود: نخست: اینکه افرادی که انتخاب می‌شوند باید کارآمد در رفع مشکلات مادی و معنوی مردم باشند، دوم: اینکه باید پرکار با همت مضاعف و کار مضاعف و انبوه و متراکم و علمی و کارشناسی شده باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد سوم: مردمی بودن و خدمت رسانی به مردم و ارتباط تنگاتنگ با مردم داشتن را از دیگر ویژگی‌های ضروری افراد منتخب دانست و خاطرنشان کرد، شایسته سالاری در انتخاب بهترین افراد نیز مهم است؛ کسی که بر سرکار می‌آید باید مجموعه‌ای با او کار کند که این افراد باید بهترین افراد باشند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه حامی تولید بودن از دیگر ویژگی‌های مهم است، یادآور شد: در شرایط کنونی برای ساخت یک ایران قوی حمایت از تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ همچنین ویژگی شجاع و اهل حفظ عزت و شرافت و کرامت خود، دولت، ملت و کشور بودن نیز باید مدنظر قرار بگیرد.

وی فساد ستیز بودن را از دیگر ویژگی‌های رئیس جمهور و اعضای شورای شهر آینده دانست و عنوان کرد: بدون ستیز با فساد کارآمدی بی معنا است و با توجه به اینکه بیشترین گردش مالی در مسند ریاست جمهوری و شورای شهر اسلامی است یکی از مولفه‌های کارآمدی تقابل با فساد، مفسدان و ویژه خواران است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با توجه به وضعیت شیوع کرونا در استان بیان کرد: با توجه به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان همچنان باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم برگزاری مراسمات عزا و عروسی و همچنین رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به نقطه‌ای برگردیم که آرامش و سلامت هم استانی‌ها حفظ شود.

1400/1/20