بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته؛140/2/10

 بیانات نماینده ولی فقیه در استان لرستان در پیام آدینه این هفته؛140/2/10
اردیبهشت 11, 1400
175 بازدید

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در پیام جمعه این هفته در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: عمل به واجبات الهی، اجتناب و دوری از معصیت برای رسیدن به منزلت تقوا است و منزلت تقوا آثارش این است که رستگاری دنیا و آخرت را در پی دارد و اثرش […]

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی در پیام جمعه این هفته در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: عمل به واجبات الهی، اجتناب و دوری از معصیت برای رسیدن به منزلت تقوا است و منزلت تقوا آثارش این است که رستگاری دنیا و آخرت را در پی دارد و اثرش در دنیا این است که انسان از زیست سالمی بهره مند خواهد شد و در معاشرت و آداب اجتماعی موفق عمل خواهد کرد و خداوند متعال و همه مردم از او راضی و خشنود هستند.

وی با بیان اینکه روزها و شب‌های ماه مبارک رمضان فرصتی است که می‌تواند ما را در رسیدن به مقام و منزلت تقوا یاری کند و بتوانیم با سرعت بیشتری به آن منزلت نائل بشویم، ما در این هفته شب های قدر را پیش رو داریم، بیان داشت: شب‌های قدر، شب‌های بی نظیری است، شبی است که در آن قرآن نازل شده، عبادت و احیا آن شب از هزار ماه بهتر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، عنوان کرد: شب قدر، شبی است که فرشتگان و روح اعظم در آن شب نازل شده و شبی سراسر سلامت، خیر، برکت و رحمت است، در شب قدر هر امری بر طبق حکمت الهی تعیین و تقسیم می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه شب قدر شبی که قرآن، پیامبر و نازل کننده قرآن آن (ذات ربوبی) مبارک است؛ پس ما می‌توانیم در این شب‌های پر خیر و برکت با سرعت بیشتری خود را به منزلت تقوا نزدیک کنیم، گفت: قرب به خدا در بیداری شب قدر، رحمت خدا در ترحم به مساکین در شب قدر، رمز عبور از صراط صدقه دادن در شب قدر، رسیدن به بهشت وابسته به ذکر، تسبیح و یاد خدا در شب قدر، راه نجات از دوزخ استغفار در شب قدر و رضای خدا در دو رکعت نماز گزاردن در شب قدر است.

وی، عنوان کرد: با دلی پاک و مملو از محبت به اطرافیان، پدر و مادر، خویشان، برادران مسلمان و… در شب قدر حضور پیدا کنیم، همچنین مقررات ستاد ملی کرونا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در شب‌های قدر مدنظر قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز معلم و بزرگداشت هفته معلم و شهید مطهری، ضمن تبریک این روز به همه معلمان و اساتید استان لرستان گفت: وظیفه معلمی، وظیفه‌ای سنگین و مهم و در عین حال پر خیر و برکت است، هیچ کاری از انسان سازی با ارزش تر و مهم‌تر نیست.

حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: جامعه نیازمند فعالیت‌های تعلیمی و تربیتی، رشد علم و اخلاق، دانش و معنویت، علم و ایمان، رفاه، پیشرفت، آسایش و تقوا است که همه اینها با تلاش و کوشش معلمان میسر است.

وی با بیان اینکه از جهت شغلی معلمی همان شغل انبیا است، خاطرنشان کرد: انبیا الهی نیز ماموریتی اینچنین داشتند و ماموریت آنها نیز تعلیم و تربیت انسان‌ها بود، پیامبر اسلام و امام علی(ع) معلم همه انسان‌ها بودند اما معلمان ما معلم گروهی از انسان ها هستند، حاکمیت باید زمینه فعالیت این قشر را با آرامش در جامعه فراهم آورد و کرامت معنوی و منزلت و جایگاه والای آنها حفظ شود، نیازهای معیشتی آنها برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: رنج و زحمت معلمان در تربیت فرزندان این سرزمین با رسیدگی به معلمان و توجه به منزلت و تکریم آنها شکوفایی بیشتری خواهد داشت و آثار تلاش آنها در جامعه ملموس‌تر و نمایان تر می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی، تاکید کرد: البته در وضعیت جدید شکل آموزشی در اثر گسترش کرونا تغییر کرده است و بیشتر به سمت مجازی رفته، باید مراقبت کنیم که رشد علمی، آموزشی، پژوهشی و اخلاقی دانش آموزان آسیب نبیند که این امر نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدیریت اجرایی درست و صحیح از سوی کارشناسان و مدیران است.

وی با اشاره به تلاش‌های شهید مطهری در حوزه تعلیم و تربیت، گفت:شهید مطهری، شخصیتی علمی آگاه و اندیشمندی بزرگ بود که در معرفی اسلام ناب تلاش‌های فراوانی انجام داد، افزود: در روزگار پهلوی که امر تعلیم و تربیت سخت و دشوار بود، شهید مطهری در حوزه و دانشگاه به تشنگان معارف اسلامی حقیقت معارف اسلامی را یاد می‌داد و نتیجه آن این شد که توسط گروهی موسوم به فرقان که غرق در جهل بودند مزد معلمی که شهادت در راه خدا بود به آن نایل شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی کارگر و تبریک این روز به کارگران، بیان داشت: کارگران ستون فقرات اقتصاد، تولید و کار در هر کشوری هستند، هر کشوری که دارای اقتصادی مستقل و پیشرفته است باید به قشر کارگر اهمیت بدهد و کارگران باید به کار خود دلگرم باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه کارگران در جامعه احساس کنند که قدر و منزلت کار آنها دانسته می‌شود، افزود: اگر در جامعه‌ای این موضوع رعایت شد کارگران خستگی در کار نخواهند داشت و بهره وری در کار حاصل می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی، تصریح کرد: کارگران باید از حقوق متناسب با کارشان برخوردار باشند، این امر هم با رونق تولید، جهش تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها از تولید محقق می‌شود

وی، گفت: در نگاه اسلام کار عبادت است در فرهنگ اسلامی از کار و کارگر تجلیل می‌شود و پیامبر اسلام و ائمه گاهی شخصا و گاهی در کنار دیگران کار می‌کردند. پس ما باید نگاهمان به کار همانند عبادت باشد در جامعه ما به خصوص در استان لرستان کار باید به عنوان یک ارزش معرفی شود، وقتی کار و کارگر ستون فقرات کشور است بدون آنها کشور رشد نمی‌کند، اشتیاق به کار باید در جامعه ترویج شود و کار باید به عنوان یک ارزش و بهترین عبادات معرفی شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: باید کارگر به گونه ای باشد که در جامعه احساس عزت و افتخار کند و کارگران ما باید امنیت شغلی داشته باشند و باید معیشت آن ها تامین بشود و تأمین معیشت و امنیت شغلی آنها یک امر ضروری از سوی مدیران و برنامه ریزان کلان جامعه است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت الاسلام شاهرخی یاد آور شد؛ جامعه کارگری نقش ارزنده‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و در به زانو درآوردن رژیم طاغوت و در دفاع از کشور در دوران دفاع مقدس با تقدیم صد ها شهید و جانباز و آزاده نقش مهمی ایفا کردند.نظام جمهوری اسلامی قدردان جامعه کارگری است.

وی گفت: جامعه کارگری و خانواده‌های آنها جامعه متدین هستند و باید از آنها حمایت شود.

وی در ادامه عنوان کرد: انشالله که برخی از کارخانه‌ها در این استان راه‌اندازی شده و برخی از کارگاه‌ها و کارخانه‌های تعطیل شده مجددا به عرصه کار،تولید و اشتغال برگردند تا ما شاهد رشد و شکوفایی و پیشرفت در استانمان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۸ خرداد و انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، عنوان کرد: اینکه نظام سلطه و استکبار در تقابل با ایران اسلامی موفق نبوده به دلیل حضور موفق جمهوری اسلامی در میدان و کارزار با دشمن، افزایش قدرت بازدارندگی، تقابل با دشمن در بیرون از مرزها از سوی سپاه قدس و فرمانده شهید، سردار حاج قاسم سلیمانی بوده است.

حجت الاسلام شاهرخی، بیان داشت: این شهید وسپاه قدس خدمات برجسته ای انجام داده اند که در تاریخ ایران و جهان ثبت شده است، البته این برگ‌های زرین همچنان افزوده خواهد شد زیرا جهاد، مجاهدت و تقابل با نظام سلطه و شیطان بزرگ همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه نباید کسی سوء تدبیر و عدم موفقیت خودش در ماموریتش را معلول حضور میدانی نیروهای جان بر کف نظام اسلامی، نیروهای مسلح، بسیج و سپاه قدس بداند، گفت: این نیروها امنیت و آرامش را برای ملت به ارمغان آورده اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ادامه داد: این عدم موفقیت حاصل اعتماد بر دشمن، آمریکا و سه کشور اروپایی بود که همچنان در حال مذاکره با آنها هستند و این در حالیست که آنها هیچ یک از تعهدات خود را انجام ندادند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه آنچه زورگویان عالم را در مقابل ایران اسلامی ناتوان کرده، حضور میدانی نیروهای مسلح در داخل و بیرون از مرزها است، افزود: آنچه زورگویان عالم را در مقابل ایران اسلامی ناتوان کرده حضور مردم و حضور میدانی نیروهای مسلحو سپاه قدس ونیروهای بسیجی ومردمی در همه صحنه هاودفاع از انقلاب اسلامی است

وی، تاکید کرد: امروز حضور در انتخابات به مانند حضور در دفاع هشت ساله، حضور مدافعان حرم در دفاع از حرم اهل بیت است زیراحرم ایران اسلامی باعث دفاع از حرم اهل بیت شده است، پا بر جا بودن ایران اسلامی می‌تواند ضامن دفاع از حرم اهل بیت علیهم‌السلام باشد پس باید از حرم ایران اسلامی با حضور در انتخابات دفاع کرد تا دفاع حرم اهل بیت و راه شهیدان تداوم پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: اگر کسانی به عللی در جنگ هشت ساله، دفاع از حرم و… نبودند، امروز برای دفاع از حرم ایران اسلامی باید در پای صندوق انتخابات حضور پیدا کرد، حضور در انتخابات به این معناست که ما در دفاع از انقلاب اسلامی مصمم هستیم و همچنان در مقابل استکبار ایستاده ایم.

حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: داوطلبان انتخابات بدانند مشکلات کشور با کار جهادی ،کار پر حجم، متراکم و با کیفیت ومبتنی برکارشناسی وبا برنامه ریزی و اجرای دقیق ودرست به اهداف متعالی و ارتقا فرهنگی و پیشرفت اقتصادی نائل خواهد شد.

1400/2/10