برگزاری مراسم یادواره شهدای محله ی کوی ارتش خرم آباد با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان

برگزاری مراسم یادواره شهدای محله ی کوی ارتش خرم آباد با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان
مهر 6, 1400
219 بازدید

مراسم یادواره شهدای محله ی کوی ارتش خرم آباد توسط قرارگاه فرهنگی جهادی امام زین العابدین (ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در یادواره شهدای محله کوی ارتش با بیان […]

مراسم یادواره شهدای محله ی کوی ارتش خرم آباد توسط قرارگاه فرهنگی جهادی امام زین العابدین (ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی در یادواره شهدای محله کوی ارتش با بیان اینکه زورگویان عالم که همواره به دنبال منافع خودشان هستند وقتی نتوانستند مانع سقوط رژیم شاهنشاهی شوند به دنبال نابودی جمهوری اسلامی بودند اظهار داشت: زورگویان عالم به دنبال فرد جاه طلبی بودند تا بتوانند برنامه‌هایشان که آشوب‌های داخلی، کودتا و جنگ بود در ایران عملی کنند، این برنامه‌ها را اجرایی کردند ولی در برنامه ها موفق نشدند.

وی افزود: حدود هفت الی هشت ماه قبل از جنگ تحمیلی ابتدا تهاجم رژیم بعث به پاسگاه‌های مرزی ایران شروع شده بود و البته کودتا و مسئله تجزیه طلبی را نیز دنبال می‌کردند، در مقابل زورگویان امام راحل حکیم، عارف، فرهیخته و فرزانه‌ای بود که خداوند وی را یاری می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امام (ره) در مقابل توطئه‌های دشمن گفتند ارتش باید پابرجا بماند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین تشکیل شوند و این چنین در مقابل دشمنان صف آرایی کردند

وی گفت: بیش از ۳۰ کشور دنیا تجهیزات، امکانات لجستیکی،کمک‌های مالی را به عراق می‌رساندند که با ایران بجنگد در واقع ایران با یک کشور نمی‌جنگید و امام فرمودند این یک جنگ بین المللی است.

حجت السلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: در نهایت همه کشورهای دنیا با قطعنامه‌ 598 شکست خوردند و فرزندان ایران با ایثار، فداکاری و ایمان قوی در مقابل دشمنان با دست‌های خالی ایستادند.‌

وی خاطر نشان کرد: جوانان استان لرستان در قالب تیپ ۵۷حضرت ابوالفضل (ع)، لشکر ۸۴ و لشکرهای دیگر به محض اینکه کشور ما مورد تهاجم قرار گرفت و دشمن وارد سرزمین ایران شد، فرزندان لرستان مانع ادامه تهاجم دشمن شدند و آنها را متوقف کردند تا بقیه نیروها رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: رهبری امام راحل در جنگ یک فرماندهی منحصر به فردی بود، امام فرماندهی نبود که بگوییم از روی خاکریزها بالا می‌رفت ولی صحنه جنگ را نشان می‌داد و نشان داد این جنگ بین دو کشور نیست، جنگ مسلمان با مسلمان نیست بلکه جنگی است بین المللی که پشت سر آن استکبار جهانی حضور دارد.

وی افرود: سرمایه ۸ سال دفاع مقدس برای ایران امنیت و پرورش بزرگانی همچون شهید سلیمانی، کاظمی و صیاد شیرازی بود که با کسب مهارت امروز نتیجه‌اش این است که ایران اسلامی در ساخت سلاح‌های نظامی مستقل است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جنگ تحمیلی ما را از جهت نظامی قوی کرد و نتیجه‌اش امنیتی است که امروز بر کشور ما حاکم است به گونه‌ای که پهباد آمریکایی در آسمان ایران زده می‌شود. امام (ره) فرمودند: ما ذره‌ای از جنگ با دشمن پشیمان نیستیم و چهره زشت آمریکایی و مستکبران در ۸ سال دفاع مقدس آشکار شد.

وی گفت: امروز نوجوانان و جوانان ایران چیزی کمتر از نوجوانان و جوانان دوران جنگ ندارند بلکه گام‌هایی هم جلوتر هستند و در محرومیت‌ زدایی و فعالیت‌های فرهنگی حضور فعال دارند در همین راستا مسئولان موظف هستند گروه‌های جهادی را تقویت و به آنها کمک کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها بر کمک مدیران به گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی تاکید دارند تا جریان فرهنگی دینی، سالم و تاثیر گذار شکل بگیرد زیرا اگر این جریان شکل بگیرد همه مشکلات خود به خود رفع می‌شود.

 

1400/7/3