برگزاری جلسه شورای زکات و معرفی رئیس شورای زکات استان لرستان

برگزاری جلسه شورای زکات و معرفی رئیس شورای زکات استان لرستان
مهر 11, 1399
419 بازدید

با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و اعضای شورای زکات استان جلسه شورای زکات استان لرستان برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، یکشنبه ششم مهر ماه جلسه شورای زکات استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان […]

با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و اعضای شورای زکات استان جلسه شورای زکات استان لرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان، یکشنبه ششم مهر ماه جلسه شورای زکات استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، مدیر کل کمیته امداد استان،دبیر شورای زکات استان و دیگر اعضای شورا به ریاست نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار گردید.

 

✅ ایشان درجلسه شورای زکات استان لرستان با بیان اینکه زکات یکی از فروعات دین اسلام است اظهار داشت: زکات از ضروریات دین اسلام است و اگر کسی به صورت عمدی انکار کند کافر محسوب می شود.

?وی افزود: زکات تنها مربوط به دین اسلام نیست بلکه در ادیان قبل از اسلام نیز این موضوع مطرح بوده به طوری که حضرت موسی به قوم بنی اسرائیل می فرمایند: نماز به پا کنید و زکات پرداخت کنید و همچنین پرداخت زکات از ویژگی مومنان است .

?نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد :پیامبر اسلام (ص) در رابطه با اهمیت زکات می فرمایند: ای مردم زکات مال خود را بپردازید که هرکس زکات نپردازد برای او نماز، حج و جهادی نیست بر همین اساس از همه ائمه درمورد اهمیت زکات روایت وجود دارد.

?وی با اشاره به آثار زکات بیان کرد: براساس روایات زکات سبب زیاد شدن مال ،رزق و همچنین پرداخت کننده زکات محبوبترین فرد نزد خدا، وسیله ای برای تقرب و راه رسیدن به رحمت خاص الهی است در همین راستا برای ترغیب افراد به پرداخت زکات باید از هیچ برنامه ای دریغ نکنیم ،خمس و زکات سبب ایجاد پیوند عطوفتی بین مردم و مانع شکاف بین فقیر و غنی می شوند.

?حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: چنانچه مردم به خمس و زکات مال توجه و واجب مالی خود را پرداخت کنند امروز شاهد شکاف بین فقیر و غنی نخواهیم بود و آسیب های اجتماعی ایجاد نمی شود.

?وی با بیان اینکه پرداخت زكات برای رفع فقر و محرومیت زدایی در استان نقش بسزایی دارد تصریح کرد: چنانچه مشکلات مناطق محروم ودور دست اطلاع رسانی شوند می توان از وجوهات حاصل از زکات در مناطق محروم و دور دست اقدامات بهداشتی ،خدماتی انجام شود.

 

 

در ادامه رئیس شورای زکات استان لرستان معرفی شد :

طی حکمی، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان به عنوان رئیس شورای زکات استان لرستان معرفی شد.

۹۹/۰۷/۰۶