برای اجرا شدن سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش تلاش کنیم

برای اجرا شدن سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش تلاش کنیم
خرداد 13, 1399
404 بازدید

تجلیل از دانش آموزان برگزیده نمایشگاههای مدرسه انقلاب با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب در خرم آباد طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و همچنین مدیران و معلمیین تربیتی آموزش و پرورش از دانش آموزان برگزیده در نمایشگاه مدرسه انقلاب در خرم آباد تجلیل […]

تجلیل از دانش آموزان برگزیده نمایشگاههای مدرسه انقلاب با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب در خرم آباد

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و همچنین مدیران و معلمیین تربیتی آموزش و پرورش از دانش آموزان برگزیده در نمایشگاه مدرسه انقلاب در خرم آباد تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر و فعالین نمایشگاه دهه فجر در خرم آباد با بیان اینکه حضور در جمع دانش آموزان همانند نسیم صبح دلنشین است اظهار داشت: حضور در جمع دانش آموزان و فرهنگیان روح تازه ای به جسم و جان انسان می دهد .

وی افزود: پایه و اساس نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت را دانش آموزان تشکیل می دهند و هر گونه رشد اخلاقی ،معنوی و سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی از درون آموزش و پرورش شروع می شود و در برخی زمینه چنانچه توسعه ای در کشور ایجاد شده به دلیل این بوده که در همان زمینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: در نظام اسلامی به دنبال یک متوازن در همه زمینه های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی هستیم و همچنین سند تحول بنیادین سندی در آموزش و پرورش است که به همه زمینه ها توجه دارد بر همین اساس برای اجرا شدن این سند در نظام آموزش و پرورش باید تلاش کنیم.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بیان کرد:در رویداد بزرگ 22 بهمن ماه سال 57 دانش آموزان و معلمان و فرهنگیان به میدان آمدند ودر حرکتی که منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع مهر ماه و حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس و ورودشان به عرصه قیام و انقلاب می توان گفت شمارش معکوس سرنگونی رژیم شاهنشاهی از همان جا آغاز شد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: بسیاری از جوانان و دانش آموزان ایرانی در جبهه های دفاع مقدس بالغ شدند و شهدای دانش آموز و معلم زیادی تقدیم استمرار جمهوری اسلامی شد و این نشان دهنده این است هرگونه رشد و پیشرفت در کشور باید از مسیر آموزش و پرورش باشد و هرگونه هزینه ای که در نظام تعلیم و تربیت صورت بگیرد یک سرمایه گذاری است.

وی تصریح کرد: توجه به معیشت فرهنگیان،آماده کردن زیرساخت های آموزشی و پژوهشی در حقیقت سرمایه گذاری است که سود چندین برابری نصیب نظام اسلامی خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: امروز وضعیت به گونه ای است که باید دانش آموزان ما از جهت علمی اقتدار لازم را داشته باشند چراکه امام راحل نیز فرموده اند فتح والفتوح نظام اسلامی تربیت جوانانی مومن،انقلابی ،با ایمان ،عالم و متخصص است و همچنین مطالبه مقام معظم رهبری نیز تربیت هشت میلیون جوان مومن،انقلابی ،معنویت گرا،پای کار و عدالت خواه است .

وی اظهار داشت: جوانان باید مطالبه گر و عدالت خواه باشند، ببینند در اطرافشان چه می گذرد و با توجه به اینکه حکومت ما یک حکومت علوی است جوان ما باید بداند این حکومت چه میزان بر ریل علوی و نبوی حرکت می کند تا به مقصود برسد .

حجت الاسلام شاهرخی افزود:دانشگاهها باید زمینه عدالت خواهی و مطالبه گری را برای دانشجویان فراهم کنند که بتوانند عدالت خواهی را در جمع های بزرگ مطرح کند ،تربیت کردن دانشجویان عدالت خواه سرمایه گذاری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: برگزاری نمایشگاههای دهه فجر و اینگونه برنامه ها ی مشابه همان تربیت نسل جوانی است که می خواهند جامعه ای که امام پایه گذاری کرده است.