با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان نشست وحدت حوزه و دانشگاه استان لرستان به صورت مجازی  برگزارشد.

با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان نشست وحدت حوزه و دانشگاه استان لرستان به صورت مجازی  برگزارشد.
دی 3, 1399
488 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان در نشست وحدت حوزه و دانشگاه لرستان به صورت مجازی در سخنانی با تبریک هفته پژوهش و روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بوده […]

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان در نشست وحدت حوزه و دانشگاه لرستان به صورت مجازی در سخنانی با تبریک هفته پژوهش و روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بوده و هست، شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» مردم نیز مبتنی بر مسائل فرهنگی بوده است.

?وی با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه شخصیت‌های فرهنگی ایران اسلامی، عنوان کرد: علما و روحانیون لرستان از نمادهای برجسته وحدت حوزه و دانشگاه محسوب می‌شوند.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بر سه پایه مردم، دین و رهبری نهاده شده است، افزود: انقلاب اسلامی برخواسته از حوزه‌های علمیه است و نماد این امر نیز امام راحل بوده است.

?حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه تداوم و انسجام انقلاب اسلامی نیز بر پایه همین سه رکن مردم، دین و رهبری است، ادامه داد: این امر نیز با همدلی و وحدت تحقق پیدا می‌کند.

?وی، بیان داشت: استمرار و تداوم انقلاب اسلامی بر پایه وحدت اقشار مختلف مردم میسر است و سرآمد این اقشار مؤسسات دانشگاهی و حوزوی، روحانیون و اساتید دانشگاهی هستند.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر ضرورت وحدت حوزه‌های علمیه و دانشگاه، روحانی و اساتید دانشگاهی و دانشجویان، گفت: این وحدت، به معنای وحدت در اهداف است.

?حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای تشکیل یک جامعه الگو، بیان داشت: تحقق این امر نیز به دست حوزویان و دانشگاهیان است و در رسیدن به این اهداف همکاری متقابل این دو نهاد کارگشا خواهد بود.

?وی با تاکید بر لزوم ارتباط با جامعه از سوی حوزه و دانشگاه برای حل مشکلات مردم، ادامه داد: حوزه و دانشگاه می‌توانند همراه با هم باشند و با همکاری یکدیگر مشکلات مردم را حل کنند.

?نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه تحقق عدالت اجتماعی نیز با همکاری این دو نهاد میسر می‌شود، تصریح کرد: حوزه و دانشگاه، دانشجو و روحانی اصیل و آگاه خود را در مقابل جامعه مکلف می‌داند.

?شاهرخی، عنوان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه باید منجر به نگاه عمیق و بلند شود، حوزوی و دانشگاهی باید جهانی بی اندیشند و خود را برای یک انقلاب جهانی آماده کنند.

99/9/25


? پایگاه اطلاع رسانی:
https://shahrokhy.ir/

?کانال تلگرام:
https://t.me/Shahrokhy_ir

?کانال ایتا:
http://eitaa.com/shahrokhy_ir

 

برچسب‌ها: