اولین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم الحرام ۱۴۴۲ هجری قمری استان لرستان برگزار شد.

 اولین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم الحرام ۱۴۴۲ هجری قمری استان لرستان برگزار شد.
مرداد 19, 1399
182 بازدید

اولین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم الحرام ۱۴۴۲ هجری قمری استان لرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان صبح امروز ۱۹ مرداد ماه، جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و […]

اولین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم الحرام ۱۴۴۲ هجری قمری استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان صبح امروز ۱۹ مرداد ماه، جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد و جمعی از مسئولان مرتبط، در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر نماینده ولی فقیه در استان لرستان برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم محرم امسال که در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با اشاره به دستورالعمل برگزاری مراسم محرم از طرف ستادملی مقابله با کرونا اظهار داشت:بر اساس این دستورالعمل باید ضمن برگزاری عزاداری محرم، سلامت عزاداران در نظر گرفته شود چون با توجه به اهمیت سلامت امت اسلامی هر آنچه که سبب تقویت امت اسلامی باشد لازم و آ نچه در ضدیت امت اسلامی باشد حرام است.

وی افزود:در این جلسه که با حضور دستگاه‌های فرهنگی، سیاسی و سازمان‌های مرتبط با برگزاری مراسم محرم برگزار شد مقرر شد بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا برگزاری مراسم محرم همراه با حفظ سلامت مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جهت حفظ سلامتی مردم در مراسمات محرم بیشترین همکاری به عهده مردم و عزاداران است و همچنین هیئت‌ها باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: به طور یقین عزاداری محرم امسال به دلیل شیوع کرونا متفاوت از سال‌های گذشته است و باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود و تجمع به میزانی باشد که سلامت مردم به خطر نیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: در جلسه ستاد استانی هماهنگی محرم مقرر شد افرادی از طرف هیئات مذهبی به دانشگاه علوم پزشکی جهت شرکت در دوره‌های آموزشی معرفی شوند که بر اساس آموزش‌ها و دستورالعمل‌هایی که ممکن است در ماه محرم روزانه ابلاغ شوند در هیئت توسط افراد آموزش دیده اجرا شود.

وی با اشاره به آیین گل مالی مردم استان لرستان در ماه محرم تصریح کرد: مقرر شد خارج از جلسه مجدد مورد دقت و بازبینی پزشکی قرار گیرد و پس از بازبینی نتیجه به اطلاع مردم رسانده شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: سابقه برگزاری مراسم شب‌های قدر، دعای عرفه و عید غدیر نشان داد که اگر با یکدیگر همدل باشیم و همچنین به رهنمودهای مقام معظم رهبری و توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی توجه کنیم می‌توانیم محرمی مورد رضایت صاحب الزمان (عج) برگزار کنیم.