آیین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت همزمان با سراسر کشور با حضور رییس‌جمهوری اسلامی ایران به صورت ویدیو کنفرانس در مصلی الغدیر خرم‌آباد

 آیین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت همزمان با سراسر کشور با حضور رییس‌جمهوری اسلامی ایران به صورت ویدیو کنفرانس در مصلی الغدیر خرم‌آباد
شهریور 31, 1400
275 بازدید

 آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت استان لرستان همزمان با سراسر کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین رییسی رییس‌جمهور اسلامی ایران به صورت ویدیو کنفرانس در مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، […]

 آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت استان لرستان همزمان با سراسر کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین رییسی رییس‌جمهور اسلامی ایران به صورت ویدیو کنفرانس در مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، جمعی از مدیران استان و خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت با بیان اینکه امروز در این مراسم گرد هم آمده‌ایم تا با مرور روزهای سخت و دشوار و عبور از فراز و نشیب‌ها مسیر پیش رو را برای رسیدن به قله‌های رفیع و منیع پیروزی، علم، دانش و معنویت گرامی بداریم.

وی افزود: ۸ سال دفاع مقدس یکی از مقاطع انقلاب اسلامی است که نقش آفرینی امام راحل، مقام معظم رهبری، رزمندگان مدافع اسلام و همچنین شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های آنها در این مقطع ستودنی و بی‌نظیر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطر نشان کرد: امام راحل (ره) بخصوص در کارزار جنگ تحمیلی، پیروزی و نصرت الهی را وعده می‌داد و سرانجام جانفشانی طبقات مختلف مردم به این نقطه منتهی شد که رژیم بعث و دشمنانی که جنگ را برای از بین بردن انقلاب برنامه ریزی کرده بودند، سر تعظیم فرود آورند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: شهدا با خداوند معامله کردند، خداوند خریدار شدند و شهدا با کالایی که جانشان بود فروشنده شدند و در راه عزت، افتخار و شرافت اسلام و میهن اسلامی افتخار آفریدند و خداوند در مقابل تقدیم جان از سوی شهدا بهشت را به آنان وعده داد که سند این معامله انجیل، تورات و قرآن است.

وی بیان کرد: رشادت‌ها و جانفشانی های سپاه ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان، ارتش جمهوری اسلامی، لشکر۸۴، نیروی انتظامی و عشایر غیور و غیرتمندی ( که به فرموده مقام معظم رهبری: رزم آنها قبل از آنکه شنیدنی باشد دیدنی است) لرستان را گرامی می‌داریم و خدا را شاکریم که در یک جنگ نابرابر توانستیم عزت و شرافت میهن اسلامی را حفظ کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: با مرور تاریخ مشاهده می‌کنیم که در سال ۱۲۰۶ سردمداران حکومت در آن زمان نتوانستند این‌ میهن متمدن را از دست دشمن حفظ کنند و در قالب قرارداد ترکمنچای بخش‌هایی از کشور را از دست دادند و نتوانستند با بسیج مردمی عزت و افتخار کشور را حفظ کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: دشمنان مگر وضعیت ایران پیش از انقلاب را در خواب ببیند زیرا عزت و شرافت ایران اسلامی در سایه رزم دلاورمردان و صبوری خانواده‌های شهدا به دست آمده است.

وی اظهار داشت: کسانی که جنگ ۸ ساله را بر کشور ما تحمیل کردند و حتی سلاح‌های شیمیایی در اختیار عراق قرار دادند ولی جوانان ایران اسلامی احساس حقارت را بر دل آنها نشاندند و ایران اسلامی را سربلند کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: امروزه باید تلاش کنیم با زیبایی‌های پیروزی دفاع مقدس را به شیوه‌های مختلف و هنرمندانه ی ماندگار به نسل‌های آینده منتقل کنیم‌.

وی ادامه داد: باید تمامی سازمان ها، نهادهای دولتی و غیردولتی، موسسات فرهنگی، گروه های جهادی و مردم شهر و روستا به صورت علمی و فنی رشادت های رزمندگان دفاع مقدس را تجزیه و تحلیل و به شیوه‌های هنرمندانه برای نسل‌های آینده بازگو کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: موقعیت وفضایی برای خدمتگزاری فراهم‌ شده و کار برای جبهه انقلاب آغاز شده با وحدت، یکپارچگی، همدلی و خرد جمعی برای رسیدن به اهداف متعالی که شهدا برای رسیدن به آن با خدا معامله کردند تلاش کنیم‌.

وی بیان کرد: دستورات رئیس جمهوری با اصول۱۲ گانه حاکم بر نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی را باید با دقت تمام در ماموریت خویش اجرا کنیم تا بتوانیم اهداف متعالی که دولت سیزدهم بدنبال آن است محقق شود.

حجت الاسلام‌والمسلمین شاهرخی با تاکید بر حاکم‌شدن عدالت اجتماعی گفت: همه باید تلاش کنیم‌ قوانین ضد فساد را باید بی درنگ و به طور کامل اجرا کنیم، با تمام‌ کسانی که در بدنه اجرایی دولت هستند و به گونه‌ای انگیزه‌ای در راستای اجرای قوانین ضد فساد را ندارند تکلیف خودمان را روشن کنیم و با حضور مستمر و موثر کارگزاران دولتی‌، مردمی و استانی در بین مردم اعتماد عمومی آسیب دیده را برطرف و با تلاش در تمامی سطوح برای عدالت اجتماعی حرکت کرد.

 وی تصریح کرد: باید با شفاف سازی عملکرد دولت و دولتمردان اعتماد آسیب دیده مردم را برگردانیم و در همه سطوح اجرایی بتوانیم با یکدیگر برای رسیدن به اهداف متعالی که رزمندگان دفاع مقدس داشتند محقق تلاش کنیم .

 همچنین در پایان از خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران تجلیل بعمل آمد.

 

 

1400/6/30